Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.
Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė
Ar besilaukiančiai moteriai galima važiuoti dviračiu?
Dviračiu važiuoti galima tol, kol netrukdo pilvukas. Svarbu, kad dviratis ir jo balnelis būtų patogūs. Važiuodama dviračiu rinkitės saugius takelius, kad nepurtytumėte pilvuko. Ramus pasivažinėjimas dviračiu yra gera širdies treniruotė, tad pasivažinėti besilaukiančiai moteriai sveika.
Ar nėštukė gali nueiti į pirtį?
Į pirtį galima eiti, tačiau trumpam, kad neapsvaigtų galva ir neapalptumėte. Temperatūra turėtų būti ne aukštesnė nei 60-70 laipsnių. Į pirtį nėščioji turėtų nueiti tik nusiprausti ir šiek tiek sušilti, kaitintis negalima, nes per nėštumą širdis yra apkrauta ir nereikia jos papildomai varginti karščiu.
Vasarą greičiau genda maistas, tačiau kur nors išvykus neišsiversime be kavinių. Ką daryti apsinuodijus maistu?
Kavinėse maistas turėtų būti šviežias ir patikrintas, tačiau pasitaiko visko. Pirmoji pagalba priklauso nuo to, ar apsinuodijimas yra sunkus. Jeigu išvėmėte maistą, geriate skysčius ir savijauta gerėja, į gydytoją kreiptis nebūtina. Galima išgerti angliuko ar smektos.
Tačiau jeigu vemiate, o organizmas nepriima vandens, būtina kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje lašine atkurs skysčių pusiausvyrą. Jeigu pakilo kūno temperatūra, taip pat būtina kreiptis į gydytoją. Na, o jeigu apsinuodijimas nėra stiprus, iš pradžių geriau gerti negazuoto mineralinio vandens, o kai jau nevemiate, galima ir gazuotą, kad pradėtų dirbti skrandis.
Vandenį gerti reikėtų mažais gurkšneliais, nes išgėrus iškart jo per daug gali ir vėl pradėti pykinti.