Wuhan pneumonija arba plačiau žinomas koronavirusas yra sparčiai plintanti liga, tačiau yra vienas dalykas, kurio šie mikroorganizmai bijo labiausiais, tai karštis. Yra visiškai paprasti ir tiesiog būtini dalykai, ką galime daryti kasdien, kad apsisaugotume nuo šio užkrato.
Koronavirusas yra visiškai neatsparus karščiui. Jie žūsta vos 37 C temperatūroje. Kai žmogaus organizmas palaiko aukštą temperatūrą, šis virusas tiesiog nebegali daugintis ir nebeišgyvena. Kaip teigia Indrė Jarašūnienė, emocinio valgymo konsultantė, įpročių formavimo trenerė, viena paprasta taisyklė, kuria rekomenduojama vadovautis kiekvieną dieną – nuolatos palaikyti kūno šilumą.
Ką galime daryti kuo daugiau?
Gerti daug karšto vandens ar kitų skysčių. Tam puikiai tinka arbata su imbieru.
Kas dieną valgykite sriubą. Ji ne tik sušildo organizmą, bet ir papildo jį trūkstamais skysčiais.
Bent kartą per dieną rinkitės aštrų maistą. Tinka bet kokie aštrūs prieskoniai, kurie natūraliai pakelia kūno temperatūrą. Tai gali būti česnakas, imbieras, aitrioji paprika, pipirai.
Sportuokite. Vengiate sporto klubų dėl uždarų erdvių ir ventiliacijos? Prakaitavimą skatinantis sportas ar pirtis po jo yra kaip tik tai, kas neleis šio viruso parsinešti namo.
Apsirenkite šilčiau, kad palaikytumėte aukštesnę kūno temperatūrą ir jokiais būdais nesušaltumėte.
Vos tik pasirodžius saulei eikite į lauką. Dabar nėra rimtesnės priežasties būti gryname ore.
Ką vertėtų daryti kuo mažiau?
Vengti šaltų gėrimų ir šalto maisto. Nukritus kūno temperatūrai virusas dauginasi žaibišku greičiu.
Neikite į šalto oro erdves. Vietas, kur rizikuojate sušalti kuriam laikui rekomenduoju atidėti. Jei dirbate šalto oro sąlygomis, papildomai apsirenkite, kiekvienai progai pasitaikius imkitės aukščiau išvardintų būdų kūno temperatūrai pakelti. Taisyklė, kad šaltesniame ore esame sveikesni, šiuo atveju negalioja.
Beje, jei pradėjo bėgti nosis, tai nėra naujo tipo koronavirusas. Aiškiausias šio viruso simptomas – tai sausas kosulys be jokios slogos.