JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Paaiškėjo

Paaiškėjo, kada prasidės abiturientų brandos egzaminų sesija

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė naujausią informaciją apie brandos egzaminų organizavimo tvarką. Ministrės teigimu, pavėlinta šių metų brandos egzaminų sesija prasidės birželio 7 dieną.

„Šiandien jau pasirašiau įsakymą dėl brandos egzaminų tvarkaraščio. (…) Pagrindinė mokslo metų brandos egzaminų sesija pradedama vykdyti birželio 7 dieną, tai dviem savaitėmis anksčiau negu pernai. Pagrindinė sesija baigsis liepos 2 dieną. Tokius sprendimus priėmėme įvertinę galimus abiturientų ugdymo praradimus mokantis nuotoliniu būdu“, – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė J. Šiugždinienė.

„Svarbiausia, kad mūsų abiturientai pasiruoštų geriausiai brandos egzaminams. Tikrai žinome, kad buvo ir turbūt yra problemų mokantis nuotoliniu būdu, tai nėra tas pats, kaip mokantis tradiciškai klasėse, kada mokytojas yra šalia“, – pridūrė ji.

Ministrė taip pat išreiškė viltį, kad paskutinį skambutį, kuris bus švenčiamas gegužės 21 dieną, mokiniai galės sutikti ne namuose prie kompiuterių ekranų, o savo mokyklose.

Jos teigimu, priimant sprendimą dėl brandos egzaminų tvarkaraščio buvo įvertinta vis dar sunkiai prognozuojama pandeminė situacija, taip pat buvo konsultuojamasi tiek su abiturientų atstovais, tiek su mokyklų vadovais.

„Šiandien dar yra sunku pasakyti, kada galėsime sugrįžti į klases. Tikrai tikimės, kad galėsime sugrįžti kuo greičiau, tačiau, kaip matome, ta situacija nėra lengvai prognozuojama. Taip pat atsižvelgėme į Moksleivių sąjungos, taip pat dalies mokyklų vadovų išsakytą nuomonę, kad jie norėtų, jog egzaminai vyktų pagal tradicinį tvarkaraštį“, – sakė ministrė.

„Todėl šiemet mes šiek tiek koregavome praėjusių metų sprendimus ir paankstinome mūsų egzaminų sesiją“, – pridūrė ji.

J. Šiugždinienė akcentavo, kad šiais metais ministerijos tikslas yra, kad mokiniai, kuriems buvo sudėtingiau pasiruošti egzaminams, turėtų laiko papildomoms konsultacijoms.

Ministrė taip pat akcentavo, kad buvo priimtas sprendimas, jog svarbiausius egzaminus, tokius kaip lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminus, skirtų 10 kalendorinių dienų. Šis intervalas, atsižvelgiant į mokyklų vadovų pageidavimus, skirtas tam, kad mokyklos galėtų organizuoti konsultacijas tarp šių dviejų itin svarbių egzaminų.

Ministerija taip pat informuoja, kad atlikta Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos apklausa parodė, jog 72,6 proc. vadovų paliktų ankstesniais metais naudotą egzaminų tvarkaraštį, 12 proc. siūlė atidėti egzaminus viena savaite, 14,5 proc. atidėtų dviem savaitėmis. Lietuvos moksleivių sąjunga pasisakė, kad brandos egzaminai būtini.

Visų egzaminų laikas prailginamas 15 minučių

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė spaudos konferencijoje detaliau pristatė, kokia tvarka bus vykdomi brandos egzaminai, atsižvelgiant į pandeminę situaciją.

„Kaip ir praėjusiais metais, apraše numatyta, kad patalpos, kuriose vyksta brandos egzaminai, yra ruošiamos ne vėliau nei 12 valandų iki egzamino ar jo dalies pradžios, laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų, užtikrinti patalpų valymą, dezinfekciją ir vėdinimą. Taip pat kaip ir praėjusiais metais kandidatų srautai egzaminų centre reguliuojami taip, kad būtų išvengiama artimo kontakto“, – būsimą tvarką pristatė R. Krasauskienė.

„Į egzaminų centrus kandidatai bus įleidžiami, kaip ir praėjusiais metais, per keletą įėjimų, taip pat užtikrinant galimybę rankų dezinfekcijai“, – pridūrė ji.

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė taip pat akcentavo, kad kaip ir pernai, vienoje patalpoje galės būti ne daugiau nei devyni kandidatai, o informacinių technologijų egzaminas galės vykti šešių asmenų grupėje.

R. Krasauskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad šių metų brandos egzaminų laikas – prailgintas.

„Organizuojant šių metų brandos egzaminus yra numatytas brandos egzaminų pratęsimas 15 minučių. Tai iš esmės atsižvelgta į praėjusių metų patirtis“, – teigė ji.

Kaip spaudos konferencijoje teigė švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras Ramūnas Skaudžius, brandos egzaminų rezultatus tikimasi turėti vėliausiai iki liepos 23 dienos.

Iš viso brandos egzaminus pasirinko laikyti 27 539 mokiniai.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI