JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
J. Šiugždinienė apie kol kas neviešinamus matematikos egzamino rezultatus: tai buvo nemaloni staigmena

J. Šiugždinienė apie kol kas neviešinamus matematikos egzamino rezultatus: tai buvo nemaloni staigmena

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pripažįsta, kad ypač blogi matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai, kurių nuspręsta kol kas neskelbti, jai buvo neigiamas siurprizas. Ministrė teigia šiuo metu laukianti ekspertų išvados ir kol kas tikina negalinti komentuoti, ar matematikos egzamino kartelė galėtų būti nuleista.

„Yra dideli skirtumai rezultatų praėjusių metų ir šių. Ir tai yra be galo atsakingas sprendimas. Paprašiau papildomos informacijos, papildomo vertinimo ir analizės, kad turėčiau visą informaciją, kuri susijusi su egzamino rezultatais“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį ketvirtadienį komentavo J. Šiugždinienė.

 

Ministrės teigimu, matematikos egzamino rezultatai, kurių kol kas nuspręsta neskelbti, yra panašūs kaip 2020 metais. Neoficialiais duomenimis, prognozuojama, kad egzamino galėjo neišlaikyti apie 35 proc. mokinių.

 

J. Šiugždinienė kol kas nesiryžta spekuliuoti, kokios priežastys galėjo nulemti ypač prastus šių metų matematikos egzamino rezultatus.

 

„Tikrai nenorčiau komentuoti, dėl ko taip galėjo atsitikti ir spekuliuoti. Pamatysiu, kokią išvadą ekspertai pateiks“, – sakė ministrė.

 

„Tai buvo siurprizas, nes tikrai pernai rezultatai buvo geri. (…) Toks neigiamas siurprizas, kad vis dėlto mūsų matematikos žinios negerėja“, – pažymėjo ji.

 

J. Šiugždinienė taip pat akcentuoja, kad siekiant keisti situaciją reikia struktūrinių pokyčių.

 

„Reikalingi sisteminiai pokyčiai. Problemos pakrapštymas neveikia. Tie sisteminiai pokyčiai – nauja bendrojo ugdymo programa, kuri startuoja 2023 m. Ji labiau orientuota į kompetencijas, mąstymo gebėjimų ugdymą, problemų sprendimą. Įvedami tarpiniai vertinimai, kurie sudarys galimybes vaikams mokytis žymiai nuosekliau“, – sakė ministrė.

 

Ministrė taip pat tikina, kad egzamino rezultatų skelbimo pavėlinimas neturės įtakos stojimo į aukštąsias mokyklas procesui.

 

„Niekas neužsitęs. Rezultatai skelbiami palaipsniui. Kol kas, kaip žinoma, nėra paskelbti nei fizikos, nei chemijos egzaminų rezultatai. Jie, kaip ir buvo numatyta, bus paskelbti liepos 12 d. Apeliacijų tvarka taip pat yra nustatyta, iki liepos 23 d. Taip kad mokiniams tikrai niekas nesikeičia“, – sakė J. Šiugždinienė.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI