JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Birželio pradžioje grįžta edukacinė savaitė „LVSO vaikams“

Birželio pradžioje grįžta edukacinė savaitė „LVSO vaikams“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, bendradarbiaudamas su Nacionaline dailės galerija ir Taikomosios dailės ir dizaino muziejumi, šią vasarą tęsia didžiulio susidomėjimo sulaukusį savo projektą – edukacinę savaitę „LVSO vaikams“.

Birželio 4–5 d. Nacionalinėje dailės galerijoje ir Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įvyks penki nemokami edukaciniai renginiai vaikams: „Kelionė su styginiais“, „Smuiko, arfos ir tūbos nuotykiai“, „Pučiamųjų labirintai“, „Fleitos, smuiko ir alto istorijos“ bei „Styginiai: nuo baroko iki tango“. Jų metu Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai supažindins vaikus su klasikinės muzikos įvairove, simfoninio orkestro instrumentais ir jų galimybėmis, pasakos muzikines istorijas. Prieš koncertus vyks ir dailės edukacija – edukatorės ves ekskursijas po muziejus, vaikai galės piešti muziką, savo įspūdžius ir jausmus.

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro edukacinės savaitės iniciatyva gimė iš noro skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir kūrybinį ugdymą, gyvą domėjimąsi skirtingomis kultūros ir meno sritimis, padėti vaikams ir jaunimui atskleisti savo kūrybinį potencialą, įtraukti juos į socialinį ir kultūrinį dialogą, ugdyti meilę ir pagarbą kultūrai ir menui, supratimą, jog tai – itin vertinga ir svarbi gyvenimo dalis. „Planuodami savo koncertinę veiklą, visą laiką galvojame apie edukacinius projektus – kaip, kur ir ką turėtume daryti, kad augintume jaunąją klausytojų kartą, edukuotume vaikus, pratintume juos prie klasikinės muzikos, – sako orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. – Mūsų galva, labai svarbu, kad jie suprastų ir pamiltų kokybišką muziką – tai neabejotinai padeda plėsti intelektualinį akiratį, lavina kūrybinius gebėjimus, formuoja aukštesnes vertybes. Manyčiau, kad Lietuvoje su muzikos edukacija nėra labai prasta padėtis, kadangi yra pakankamai geras muzikos mokyklų tinklas – mes ir savo simfoniniuose koncertuose matome jaunimo. Tačiau faktas, kad mums rūpi edukacija ir būtent simfoninės muzikos edukacija – ne tik linksminti vaikus, bet juos auklėti, ugdyti.“

 

Pasak orkestro vadovo, 2019 m. spalį surengta pirmoji tokio pobūdžio edukacinė savaitė „LVSO vaikams“ sulaukė itin didelio susidomėjimo bei puikaus grįžtamojo ryšio. „Išgirdome geriausių atsiliepimų iš vaikų ir tėvelių, taip pat iš muziejų, galerijų edukatorių, todėl džiaugiamės galėdami tęsti šį projektą ir planuojame tai daryti ir ateityje“, – kalbėjo S. Pancekauskas.

 

LVSO vaikams
LVSO vaikams
Pranešimas spaudai

Edukacinių koncertų savaitės renginiai nemokami. Laikantis visų saugumo reikalavimų, renginiuose vietų skaičius labai ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu edukacija@lvso.lt.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI