JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Oro kokybės kontrolė – mūsų rankose

Oro kokybės kontrolė – mūsų rankose

Kodėl mes vis dar palyginti menkai rūpinamės oro, kuriuo kvėpuojame, švara? Todėl, kad oro tarša nematoma plika akimi, o būtent regimąja informacija kliaujamės stipriausiai. Britų buities inovacijų vystytojas „Dyson“ namų oro priežiūrai skiria ypač didelį dėmesį. Oro kokybei užtikrinti skirtų prietaisų asortimentu kompanija kviečia kiekvieną iš mūsų perimti oro švaros kontrolę į savo rankas. Skirtingi įrenginiai rūpinasi Jūsų namų oro grynumu, vėsumu ir netgi šiluma.

Tyrimas: kuo kvėpuoja vaikai?

Sakoma, kad ant vieno žmogaus plauko galime rasti bent 30 skirtingos kilmės mikroskopinių teršalų dalelių. Įdomu, kiek tų dalelių rastume mūsų plaučiuose? „Dyson“ investuoja ne tik į technologijų kūrimą, bet ir mokslinius tyrimus. Vienas naujausių, pavadintas „Breathe London“, skirtas ištirti oro, kuriuo kvėpuoja į mokyklą keliaujantys vaikai, kokybę. Sukurtos kuprinės su duomenis fiksuojančiu jutikliu leidžia tėvams detaliai sekti visą savo vaikų kelią į ugdymo įstaigą ir atrasti karščiausius taršos taškus. Lig šiol atlikti tyrimai jau leido pakoreguoti daugybės vaikų maršrutus mokyklos link. Taip siekiama užtikrinti judėjimo trajektorijas, kuriose būtų daugiau grynesnio oro. Beje, vaikams ši technologija kelia didžiulį susidomėjimą ir skatina juos nuo mažų dienų domėtis oru, kuriuo kvėpuoja.

O kiek juo domimės mes? Nereikia net atsidurti arti judrios didmiesčio gatvės – pakankamu užteršto oro šaltiniu tampa mūsų namai, biurai, kitos uždaros patalpos, kuriose praleidžiame didžiąją dalį savo gyvenimo.

Mitas: namai – saugi zona

Įprastai esame linkę manyti, kad vos uždarome namų duris, atsiduriame saugioje zonoje: užteršto oro istorija baigiasi. Tačiau namų erdvėje orą teršiame patys: mes čiaudome, kostime, gaminame valgį, deginame žvakes, kaitiname virykles, įvairiomis cheminėmis priemonėmis valome paviršius, varstome langus. Sveikatai nepalankius junginius skleidžia netgi mūsų tapetai, kilimėliai, grindų danga, baldai. „Dyson“ paskyrė 30 metų nuodugnaus darbo, kad suvoktų, kaip suvaldyti šią problemą. Tikslas buvo sukurti technologiniu ir dizaino požiūriu vertingą produktą, kuris žmogui teiktų apčiuopiamą naudą ir efektyvumu pralenktų rinkos konkurentus. Dabar kompanija deda pastangas tam, kad padėtų mums suprasti, kokią neginčijamą įtaką mūsų sveikatai daro oras, kuris mus supa kiekvieną dieną.

Mitas: namai – saugi zona
Mitas: namai – saugi zona
Organizatorių archyvas

Funkcionali trijulė

Lietuviams pristatomame „Dyson“ oro priežiūros asortimente – trijų skirtingų funkcijų prietaisai. Pats paprasčiausias – „Dyson Pure Cool Me“ ventiliatorius / oro valytuvas. Kompaktiškas ir grakštus, skirtas nedideliam žmogų supančiam mikroklimatui palaikyti. Gali būti statomas ant darbo stalo ar naktinio staliuko. Sukurtas kryptingam ir koncentruotam oro valymui – kad vėsaus ir švaraus oro srovė plūstų būtent ten, kur esate. Smagiai besisukantis centrinis kupolas leidžia nukreipti orą patogiausia kryptimi. Įdiegta ir korpuso sukimosi funkcija – norėdami padidinti valomo oro plotą, galite aktyvuoti prietaiso rotaciją 70° kampu.

„Dyson Pure Cool Me“ ventiliatorius / oro valytuvas
„Dyson Pure Cool Me“ ventiliatorius / oro valytuvas
Organizatorių archyvas

Kur kas didesnis „Dyson Pure Cool“ ventiliatorius / oro valytuvas skirtas visos patalpos oro priežiūrai. Jis pritraukia teršalus ir paskleidžia išvalytą orą per visą kambario plotą. Prietaisas nuolatos analizuoja kambario oro kokybinius duomenis ir į juos reaguoja automatiškai, be papildomų Jūsų pastangų. Išvalyto oro srovė plūsta visos ventiliatoriaus kilpos perimetru. Vėsiuoju metų laiku, kada svarbi tik oro švara, o atsivėsinti nesinori, rekomenduojama tik oro valymo funkcija. Šiltuoju laikotarpiu ypač praverčia ventiliatoriaus režimas, per sekundę sugeneruojantis net 290 litrų vėsaus, gryno oro, sutelkto į galingą srovę.

„Dyson Pure Cool“ ventiliatorius / oro valytuvas
„Dyson Pure Cool“ ventiliatorius / oro valytuvas
Organizatorių archyvas

„Dyson Pure Hot+Cool“ termoventiliatorius / oro valytuvas – išskirtinis narys šioje draugijoje, mat pasižymi ne tik oro valymo ir vėsinimo funkcijomis, bet gali ir efektyviai šildyti patalpą. Cirkuliuojančio oro technologija užtikrina, kad iki norimos temperatūros pašildytas oras pasklistų tolygiai po visą patalpą. Kai tik bendra temperatūra pasiekia norimą, šildymo funkcija automatiškai išjungiama.

„Dyson Pure Hot+Cool“ termoventiliatorius / oro valytuvas
„Dyson Pure Hot+Cool“ termoventiliatorius / oro valytuvas
Organizatorių archyvas

Visi įrenginiai iš oro surenka net 99,95 % pačių smulkiausių teršalų dalelių. Kaip teigia kompanijos inžinieriai, „kas patenka į prietaisą, jame ir lieka “: atgal į kambarį grąžinama švaraus ir gryno oro srovė. Unikalaus ir preciziškai tikslaus „Dyson“ oro priežiūros prietaisų veikimo paslaptis – dviguba filtravimo sistema. Pirmasis filtras sugauna dulkes, augintinių alergenus, žiedadulkes, antrasis – cheminius teršalus. Filtrai, aktyviai naudojant prietaisą, turi būti keičiami maždaug kartą per metus.

Išskirtinės savybės

Išskirtinė patalpų orui kontroliuoti skirtų „Dyson Pure Cool“ ir „Dyson Pure Hot+Cool“ savybė – nuolatinė oro srautų cirkuliacija. Galingas oro srautas ir į šonus 350° judantis prietaisų korpusas leidžia pasiekti atokesnius kambario taškus ir palaikyti pastovų oro judėjimą. Abu prietaisai taip pat turi naktinį režimą: vartotojai gali nusistatyti norimą oro valymo ir vėsinimo galią ir tyliausio veikimo parinktis – kad nebūtų sutrikdytas Jūsų ir Jūsų vaikų miegas. O juk kaip tik miegant mums būtinas pats švariausias oras. Svarbu paminėti, kad šiems prietaisams valdyti sukurta ir patogi aplikacija: kontroliuoti savo namų orą nuo šiol galėsite tiesiog telefonu. Programėlė atlieka nuotolinio pultelio funkcijas ir suteikia galimybę sudaryti oro kontrolės tvarkaraštį visai savaitei (išskyrus šildymo funkciją).

Už savo namus atsakingi mes patys

Dabar, kai namuose praleidžiame kur kas daugiau laiko nei įprastai, pats laikas pradėti rūpintis savo namų oro erdve. Įrodyti, kaip stipriai savijautą gali pakeisti švarus oras, gali alergiški žmonės, su baime pasitinkantys kiekvieną pavasarį. Ką jau kalbėti apie kūdikius, kuriems grynas oras svarbus gyvybiškai, ir vaikus, kuriems namai – neišsenkanti tyrinėjimų erdvė. Metas pamiršti idėją, kad oro kokybė – savaime suprantama ir neverta atskiro dėmesio: imkimės aktyvios jos kontrolės. Galbūt negalime pakeisti miestų oro būklės, tačiau už savo namus esame atsakingi patys. Sukurkime čia idealias mikroklimato sąlygas!

Daugiau informacijos apie „Dyson“ oro priežiūros asortimentą rasite ČIA.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI