JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kino edukacijos ugdymo bazė moksleivius kviečia pažinti lietuvių kino klasiką

Kino edukacijos ugdymo bazė moksleivius kviečia pažinti lietuvių kino klasiką

Rudens sezoną pasitikusi Lietuvos kino centro iniciatyva moksleiviams – Kino edukacijos ugdymo bazė (KEUB) savo programą papildė keturiais naujais filmais. Iniciatyva daug dėmesio skiria moksleivių pažinčiai su lietuvišku kino paveldu, todėl prie programoje jau esančių kino klasikos filmų jungiasi keturi papildomi kino paveldo filmai. 

Nuo šiol Kino edukacijos ugdymo bazėje bus galima pamatyti tris ilgametražius filmus: 1983-ųjų Raimondo Vabalo darbą „Skrydis per Atlantą“, Raimondo Banionio filmą „Neatmenu tavo veido“ (1988) ir Algirdo Aramino juostą „Kai aš mažas buvau“ (1969) bei vienintelį trumpametražį animacinį filmą, siūlomą integruoti į pradinio ugdymo pamokas – 1989-ųjų Valento Aškinio animacinį darbą „Kaktuso paslaptis“.

Visi programoje pristatomi filmai, kaip formali mokymo priemonė, gali būti taikoma literatūros, dorinio, pilietinio ugdymo, užsienio kalbų, istorijos, psichologijos, meninio ugdymo pamokose. R. Vabalo „Skrydis per Atlantą“ ypač tinka pokalbiams apie svajones, asmens santykį su visuomene, gyvenimo prasmę, Lietuvos ir pasaulio istoriją, tautos herojus, santykį su praeitimi, lietuvių kino klasiką, aviaciją.

Kino režisieriaus R. Banionio filmas „Neatmenu tavo veido“ itin tinkamas pokalbiams apie paauglių vidinį pasaulį, romantiškus santykius, individualumą, asmens teises ir laisves, sovietmetį Lietuvoje, nedemokratinius režimus, jaunimo pasipriešinimo politiniams režimams apraiškas Lietuvoje ir pasaulyje.

A. Aramino „Kai aš mažas buvau“ kvies diskutuoti apie jaunuolių jausmų pasaulį, romantiškus santykius, kartų panašumus ir skirtumus, septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį Lietuvoje ir jaunimo vaizdinį, lietuvių kino klasiką. O V. Aškinio animacinis filmukas „Kaktuso paslaptis“ tiks pokalbiams apie žmogaus santykį su pasauliu, atidumą aplinkai, gėrio ir blogio kovą, pyktį ir meilę, pagarbą, draugystę, skirtingų medijų kūrinius (piešinius, filmus ir knygas), pasakas ir animaciją

Lietuvos kino centro įgyvendinamos programos „Kino edukacijos ugdymo bazė“ programoje skirtingų amžių moksleivių mokymo procese pasitelkiami tik lietuvių filmai, kurie padeda paaiškinti literatūros, užsienio kalbų, istorijos, meninio ugdymo ir kitus mokomuosius dalykus. Filmai mokytojams yra pateikiami su metodinėmis medžiagomis, padedančiomis geriau suprasti filmo temą ir kino kalbą. Kiekvienoje priemonėje apžvelgiamos filmo ypatybės bei nurodomos galimos diskusijų temos, užduotys.

Prie „Kino edukacijos ugdymo bazės“ projekto mokytojai gali prisijungti užsiregistravę www.keub.lt

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI