JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Muziejus - jūsų patirčių vadovėlis: sužinokite

Muziejus – jūsų patirčių vadovėlis: sužinokite, ką atsiveža muziejai į „Mokytojų kambarį“

Š.m. kovo 30-31 dienomis prie vyksiančios didžiausios Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „KARJERA IR STUDIJOS 2023“ dalyje „MOKYTOJŲ KAMBARYS“ prisijungia ir Lietuvos muziejų asociacija (toliau – LMA) su 20-ies Lietuvos muziejų atstovais. Šiais metais LMA stendo šūkis – „Muziejus – jūsų patirčių vadovėlis“. Kokios patirties galite tikėtis šiais metais?

Pirmojo pavasario mėnesio pabaigoje vyksiančioje mugėje Lietuvos muziejai kvies sužinoti apie naujausias (ne anksčiau kaip 2022 m.) sukurtas priemones mokykloms ir moksleiviams. Tai įvairūs produktai, nauji edukaciniai užsiėmimai ir galimybės panaudoti muziejų erdves ugdymo procesui. Literatūros mėgėjai (ir net ne mėgėjai) turėtų suklusti Maironio lietuvių literatūros muziejaus pristatymo metu: muziejaus atstovai parodoje pristatys edukacinę programą „Literatūra keičia“ – galbūt ji įkvėps atsiversti dar neskaitytą knygą?

Norite pasimokyti istorijos? Raseinių krašto istorijos muziejus pristatys edukacinius užsiėmimus „Partizanų generolas Jonas Žemaitis“; „Istorijų langas“ ir edukacinį žaidimą „Kunigaikščio Darbuto žygis per Raseinių kraštą“. Architektūros istorijos mokys Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus pakviesdamas atrasti modernizmą Kaune, o jei tiksliau, A. Funko projektuotame name A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje. Galbūt norite pamokas vesti kitoje erdvėje? Vilniaus miesto muziejus kvies pasirinkti įvairias edukacines muziejaus veiklas (užsiėmimus, dirbtuves) ir pritaikyti muziejaus erdves pamokoms.

Gamtos pamokos taps įdomesnės su Pasvalio krašto muziejumi, kuris pristatys edukacinį užsiėmimą su VR akiniais „Gipsas“ – vieną iš populiariausių pamokų, pristatančių karstinį kraštovaizdį. Nacionalinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pristatys mokymo centro programas pedagogams bei virtualios realybės projekciją, kuri atskleis Gedimino bokšto paslaptis, o Muitinės muziejus papasakos, kaip atrenkami šunys tarnybai ir kaip jie gali pasitarnauti muitinės pareigūnų darbe.

Mokytojų kambaryje taip pat galėsite pabendrauti su Anykščių menų centro Angelų muziejaus, Vaclovo Into akmenų muziejaus, Lietuvos jūrų muziejaus, Kauno miesto muziejaus, Kėdainių krašto muziejaus, Kernavės archeologinės vietovės muziejaus, Markučių dvaro muziejaus (buv. Literatūrinis A. Puškino muziejus), Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Bažnytinio paveldo muziejaus, Žemaičių muziejaus „Alka“, J.Gižo etnografinės sodybos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Lietuvos liaudies buities muziejaus atstovais.

LMA ir dalyvaujančių parodoje tikslas – Lietuvos švietimo bendruomenei pristatyti galimybes kokybiškai išnaudoti muziejų ekspozicijas ir edukacines erdves kaip ugdymo(-si) aplinkas bei atskleisti sėkmingiausius muziejų sukurtus produktus besimokančiai visuomenei – edukacines priemones, veiklas bei bendrus projektus su mokyklomis. LMA lauks visų, norinčių pabendrauti su minėtų muziejų atstovais kovo 30-31 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų rūmuose (LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančioje didžiausioje Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „KARJERA IR STUDIJOS 2023“ dalyje „MOKYTOJŲ KAMBARYS“, stende 3.16.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI