JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS

Strijos – vienas dažniausių odos pokyčių, atsirandančių nėštumo metu. Šie rožinės spalvos odos ruožai – tai įtrūkimai, kurie atsiranda dėl padidėjusio kūno svorio tempiantis odai, dažniausiai – ant pilvo, krūtų, šlaunų. Paprastai tai nutinka šeštą ar septintą nėštumo mėnesį. 

Deja, atsiradusių strijų visiškai panaikinti neįmanoma, tačiau sumažinti ir padaryti mažiau pastebimas – galima. Strijas reikėtų šalinti, kol jos yra šviežios, rožinės spalvos. Vėliau, joms pabalus, to padaryti nepavyks.

Ar visada nėštumo metu atsiranda strijų? Nemažai įtakos turi genetika: jei jūsų mama ir močiutė turi strijų, greičiausiai turėsite ir jūs. O ar įmanoma jų išvengti?

Pateikiame keletą patarimų strijų atsiradimo prevencijai:

1. Svorio kontrolė. Strijų atsiranda ne dėl to, kad priaugate svorio. Jų atsiranda tuomet, kai svorio priaugate staiga. Taigi labai svarbu nėštumo metu priaugti svorio tolygiai, palaipsniui – tuomet oda nepatirs staigus tempimo.

2. Drėkinimas. Oda išliks elastinga, jei bus tinkamai drėkinama. Kruopščiai naudokite drėkinamąjį kūno kremą nuo pat nėštumo pradžios. Be to, odą svarbu drėkinti ir iš vidaus – gerkite daug vandens.

3. Sveika mityba. Pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų vitaminų C ir D, cinko bei baltymų. Vitaminas C skatina kolageno sintezę, o cinkas padeda palaikyti sveiką odą.

4. Kosmetika. Ieškokite kremų, specialiai sukurtų strijų šalinimui ir jų atsiradimo prevencijai. Priemonė, kurią naudosite nėštumo metu, turi būti ne tik efektyvi, bet ir saugi. Taigi rinkitės vaistinėse parduodamą dermatologinę kosmetiką. Atkreipkite dėmesį į veikliąsias medžiagas: priemonių sudėtyje ieškokite vitamino C, drėkinančių medžiagų, tokių kaip hialurono rūgštis.

Jeigu, nepaisant visų pastangų, strijų vis tiek atsirado, šalinkite jas iškart, kol šios dar šviežios, rausvos spalvos. Tam tiks specialūs kremai, kurie padeda sumažinti strijų gylį, daro jas mažiau pastebimas. Kita alternatyva – lazerio procedūros.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI