JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vilniuje vyks knygų veikėjų karnavalas

Vilniuje vyks knygų veikėjų karnavalas, o jame – galimybė laimėti įspūdingą prizą

Jau labai greitai, šių metų gruodžio 7–9 dienomis, Vilniaus mokytojų namus antrą kartą ant kojų sukels vienintelis Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“.

Festivalio atidarymą vainikuos „Knygų veikėjų karnavalas“, kuriame mylimiausiais knygų personažais persirengę mažieji ir didieji skaitytojai turės galimybę laimėti kelionę dviem į Švedijoje esantį nepakartojamą Astrid Lindgren vaikų literatūros muziejų „Junibacken“ (www.junibacken.se/en/) .

Kaip ir kiekvienas tikras karnavalas, šventė kviečia visus persirengti mėgiamiausiais literatūriniais herojais (pasakų, legendų, romanų, komiksų, eilėraščių, apsakymų, o gal knygų herojai slepiasi dar kur nors?) ir kartu atšvęsti literatūros pasaulio magiją. Karnavalo metu laukia dar niekur nematytos ir negirdėtos grupės pasirodymas – specialiai vaikų ir jaunimo literatūros festivaliui „Vaikų Kalėdų sala“ susivieniję vaikų knygų autoriai ir iliustratoriai savo muzika pradžiugins visus susirinkusius. Be dainų ir šokių, karnavalo metu dar veiks improvizuota kavinė ir „kaukių kūrimo punktas“, kuriame knygų veikėjais nepersirengę svečiai galės susikurti simbolinį kostiumą ir truputį pasipuošti.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis
Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis “Vaikų Kalėdų sala”
Organizatorių nuotr.

Kadangi pastangos, meistriškumas ir vaizduotė kuriant kostiumus negali būti nepastebėta ir neįvertinta, juo labiau, kad festivalis „Vaikų Kalėdų sala“ yra kalėdinė šventė, karnavalo metu bus išdalintas didžiulis maišas dovanų. Visi persirengėliai kviečiami registruotis į „Knygų veikėjų pasirodymą“ (karnavalo organizatoriai ragina paskubėti – pasirodyti galės pirmieji 15 užsiregistravusių dalyvių), kurio pagrindinis prizas, įsteigtas festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ globėjos Vilniaus miesto savivaldybės ir kelionių agentūros Yes Travel,– kelionė dviem (vienam suaugusiam ir vienam vaikui) į Švedijoje esantį Astrid Lindgren vaikų literatūros muziejų „Junibacken“. Antros ir trečios vietos nugalėtojai bus apdovanoti naujausiomis vaikams ir paaugliams skirtomis knygomis. „Knygų veikėjų pasirodyme“ gali dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę dalyviai, tačiau įvertinti bus ir pasirodyme nedalyvausiantys kostiumų savininkai. „Knygų veikėjų pasirodymo“ komisija – Cosplay kultūros (persirengimo į personažus) išmanytojai ir drabužių dizaineriai – taip pat išrinks ir originaliausio kostiumo, nedalyvavusio pasirodyme, savininką ar savininkę, kuriai, o gal net ir kuriems ar kurioms, padovanos festivalio partnerių įsteigtus prizus.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis
Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis “Vaikų Kalėdų sala”
Organizatorių nuotr.

„Norime, kad karnavalas taptų tradiciniu renginiu ir kasmetine didele švente vaikams ir jaunimui. Sieksime, kad kasmet geriausio kostiumo kūrėjai nukeliautų vis į kitą su vaikų ir jaunimo literatūra susijusią garsią Europos vietą. Į karnavalą kviečiame visus – ir su kaukėmis, ir be jų. Svarbiausia, atsineškite šventinę nuotaiką,“ – sako festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ organizatoriai.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis
Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis “Vaikų Kalėdų sala”
Organizatorių archyvas

Daugiau informacijos apie „Knygų veikėjų karnavalą“, „Knygų veikėjų pasirodymo“ taisykles ir registracijos formą rasite čia – http://bit.ly/2ACpk8K.

Karnavalas vyks gruodžio 7 d. 19.15–21.00 val. Vilniaus mokytojų namuose.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalį „Vaikų Kalėdų sala“ globoja Vilniaus miesto savivaldybė, remia Lietuvos Kultūros taryba ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Renginys vyks gruodžio 7–9 d. Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilniuje. Renginys nemokamas.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI