Vasara – tai laikas, kuomet vaikai gali nelankyti darželio ar mokyklos, turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Visi tėvai sieka, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo. Deja, patiems dažnai tenka dirbti ir nepavyksta su mažaisiais praleisti tiek laiko, kiek norėtųsi.
„Ieškant kompromiso tarp darbų ir prasmingo laiko su šeima puikiu sprendimu gali tapti dienos stovyklos. Jose vaikai smagiai leis laiką su būriu draugų, įgis naujų patirčių kol dirbsite. O vakarus galėsite leisti visa šeima kartu,” – sako „Šiaurės licėjaus” direktorė Jovita Starkutė.
Edukacinės dienos stovyklos vaikams neabejotinai naudingos ir jas lankyti galima nuo gan ankstyvo amžiaus. Sulaukęs penkerių, vaikas, be didelio streso, gali įsilieti į naują aplinką, bendrauti su nepažįstamais vaikais bei prisitaikyti prie pasikeitusios tvarkos.
5 svarbiausios priežastys šią vasarą išbandyti dienos stovyklas:
Akiračio plėtimas
Aplinkos pakeitimas, nors dažnai suvokiamas, kaip stresą keliantis veiksnys, vaikams yra naudingas. Jie tampa smalsesni, guvesni ir aktyvesni. Naujoje aplinkoje vaikai itin koncentruoja dėmesį į aplinką, atranda naujų dalykų. Itin šaunu, jei tai teminė stovykla. Tuomet įgyjama naujų žinių, išbandomos įvairios veiklos, o nauja informacija įsisavinama itin efektyviai.
Vaikų savarankiškumo ugdymas
Atsidūrę naujoje aplinkoje be tėvų, vaikai greičiau mokosi patys savimi pasirūpinti: surasti, kur yra tualetas, apsirengti, susiruošti išvykai, nepamiršti įsidėti vandens buteliuko. Pavyzdžiui, jei stovykla vyksta sveikos gyvensenos tema ir vaikai eina į baseiną, jie patys susiruošia plaukimui reikalingus reikmenis, rūpinasi savo daiktais rūbinėje, pratinasi prieš išeidami vis pasitikrinti, ar tikrai nieko nepamiršo. Tokiu būdu ugdomas ne tik savarankiškumas, bet ir atsakomybės jausmas.
Socialinių bei komunikacijos įgūdžių lavinimas
Nauji draugai ir nauji mokytojai – puiki proga tobulinti savo socialinius bei komunikacijos gebėjimus, sklandžiai reikšti savo mintis, bendrauti su kitais, sutarti, integruotis. Be abejo, pasitaiko ir nesutarimų, kuriuos išmokstama išspręsti taikiai, gražiai susitarti. Dažnai stovyklose pasitaiko ir įvairių komandinių užduočių, kurių metu vaikai mokosi dirbti komandoje, kartu su kitais siekti vieno tikslo, identifikuoti savo ir draugų stipriąsias puses.
Edukacija
Kadangi stovyklų metu edukacija vyksta neformalioje aplinkoje, pasitelkiant žaidimus, eksperimentus bei patyrimus, vaikai greitai, lengvai ir smagiai įsisavina naują informaciją. Vaikams tai – smagus žaidimas.
Pasiruošimas mokyklai
Mokyklos dar nelankantiems vaikams dienos stovyklos yra puiki įžanga į rudenį pasikeisiančią aplinką bei dienos ritmą. Leisdami laiką įdomioje edukacinėje stovykloje vaikai po truputį pratinasi įsisavinti bei apdoroti naują informaciją. Tuo pačiu, didėja jų motyvacija atrasti ir sužinoti dar daugiau bei rudenį keliauti į mokyklą.