Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kovo 1 –ąją Vilniuje startuoja prašymų priėmimas į pirmą klasę

Kovo 1 –ąją Vilniuje startuoja prašymų priėmimas į pirmą klasę

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad nuo kovo 1 dienos prašymą lankyti mokyklą galima bus pateikti elektroniniu būdu.

Todėl tėvams nebereikės būriuotis prie mokyklų, norint užrašyti vaiką į mokymo įstaigą, o užpildytą paraišką patogiai pateikti tiesiog internetu.

Pateikdami prašymą ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai galės nurodyti iki penkių bendrojo ugdymo įstaigų – mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją ir keturias mokyklas, į kurias taip pat norėtų leisti savo vaiką. Atkreipiame dėmesį, kad prašymo priėmimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui, o registracija į bendrojo ugdymo įstaigas vyks nuolat. Todėl raginame tėvus neskubėti, gerai įvertinti mokyklas, kurias nori pasirinkti.

Pirmumo teisę patekti į mokyklą turės tų tėvų vaikai, kurie yra bent prieš dvejus metus deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Tačiau tėvams, kurių vaikai pradės lankyti mokyklą jau šį rudenį, rekomenduojame prašymus pateikti iki gegužės 26 d. Užpildyti internetu prašymai bus automatiškai perduoti prašyme nurodytoms mokyklos ir mokinių priėmimą mokyklos toliau vykdys savarankiškai, kaip ir buvo iki šiol. Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje.

Nors popierinių prašymų nebeliks, tėvai, kurie neturi galimybės užpildyti prašymo elektroniniu būdu namuose, tai padaryti galės ir atvykę į bet kurią sostinės mokyklą. Vilniaus miesto savivaldybėje registracija nebus vykdoma.

„Ši elektroninė registracija yra dar vienas įgyvendintas Vilniaus miesto modernizacijos etapas. Dabar, registruodami vaikus į mokyklas, tėvai turės daugiau informacijos, o pati svetainė suteiks paprastumo ir aiškumo. Be to, elektroninis registravimas padidins priėmimo į mokyklas skaidrumą.

Šis registracijos mechanizmas nėra analogiškas priėmimo į darželius tvarkai – šiuo atveju mes tik centralizuotai surenkame prašymus, bet nesprendžiame dėl konkrečių priėmimų. Būtent pastarasis niuansas viešojoje erdvėje dažnai būdavo iškraipomas,” – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Tam, kad išsirinkti mokyklą būtų patogiau, sukurtas interaktyvus sostinės mokyklų žemėlapis: jame patogu ir paprasta susirasti artimiausias mokyklas pagal savo gyvenamą vietą, kalbą, kuria norima mokytis ir klasę.

Įvedus namų adresą, mokymo kalbą ir klasę, žemėlapis parodys tą mokyklą, į kurią registruotis suteikiamas prioritetas pagal gyvenamąją vietą. Atkreipiame dėmesį, kad toks teritorinis suskirstymas galiojo ir ankstesniais metais, tik šias metais skiriasi jo pateikimo forma: vietoj gatvių ir namų numerių sąrašo, pateikiamos mokyklų teritorijų schemos. Tokia sistema bus patogesnė, nes atsiradus naujoms gatvėms ar namams bus aišku, kurios mokyklos aptarnavimo teritorijai jie priklauso. Teritorijos mokykloms nustatytos įvertinus, kiek moksleivių gali priimti įstaiga, toje teritorijoje registruotų šešiamečių vaikų skaičių, susisiekimą su mokykla ir kitus svarbius veiksnius. Pagrindinis žemėlapio tikslas ne tik nustatyti patogiai pasiekiamą mokyklą, bet ir šioje teritorijoje gyvenantiems vaikams suteikti pirmenybę patekti į tokią mokyklą.

Ar mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta gyvenamajai vietai, priklausys nuo to ar visi mokyklos teritorijos mokiniai norės mokytis šioje mokykloje. Jeigu bus laisvų vietų, šie mokiniai bus priimti į norimą mokyklą.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą (penktą, devintą (I gimnazijos) ar vienuoliktą (III gimnazijos) klasę) toje pačioje mokykloje, kaip ir pagal dabar galiojančią tvarką, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Mano išsaugoti straipsniai