JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Santaros klinikų gydytoja: šiuo metu mūsų skyriuje gydoma dešimt COVID-19 užsikrėtusių vaikų

Santaros klinikų gydytoja: šiuo metu mūsų skyriuje gydoma dešimt COVID-19 užsikrėtusių vaikų

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja dr. Inga Ivaškevičienė teigia, kad šioje įstaigoje gydoma dešimt vaikų, kurie yra užsikrėtę koronavirusu.

„Santaros klinikose šiuo metu yra gydoma 10 vaikų, sergančių COVID-19 liga. Iš jų vienas yra intensyvios terapijos skyriuje, o kiti 9 yra gydomi vaikų infekcinių ligų COVID-19 poskyryje“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė I. Ivaškevičienė.

Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja aiškina, kad šiuo metu Santaros klinikose gydomi skirtingo amžiaus vaikai.

„Mūsų poskyryje esantys pacientai, jų amžius yra nuo kūdikių iki paauglių. Kalbant apie šiandieną, tai maždaug nuo 11 mėnesių iki 16 metų amžiaus. Vienas pacientas yra priklausomas nuo deguonies. Visų jų būklė yra vidutinė. Dalis iš jų turi tam tikrų lydinčių problemų arba tam tikrų komplikacijų, kvėpavimo takų infekcijų“, – aiškino ji.

Pasak gydytojos, visi šie vaikai buvo nepaskiepyti, tačiau tik du iš jų, pagal amžių apskritai galėjo gauti vakciną. Ji pabrėžė, kad į gydymo įstaigas dažniausiai patenka vaikai, kurių šeimos nariai būna nepasiskiepiję. Jos teigimu, neretai pasitaiko ir atvejų, kai mažamečiai vaikai užsikrečia nuo kitų šeimos narių, lankančių ugdymo įstaigas.

„Didžioji dalis jų yra užsikrėtę nuo savo sergančių tėvų (…), yra tokių šeimų, kuriose mama ir tėtis yra pasiskiepiję, o vaikai serga. Bet dažniausias atvejis, kad mažesniuosius užkrečia kiti, ugdymo įstaigą lankantys broliai ar seserys“, – tvirtino I. Ivaškevičienė.

ELTA primena, kad Lietuvoje praėjusią parą koronaviruso infekcija patvirtinta 3 tūkst. 331 žmogui, mirė 11 žmonių, bet kuria skiepo doze paskiepyta maždaug 5 tūkst. 500 asmenų.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI