Apie vaikų auklėjimą yra prirašyta tonos knygų, tačiau svarbiausia esmė telpa vos į 9 sakinius. Štai jie.
Būkite nuoseklūs. Ribos, kurias brėžiate vaikui, turi būti priimtinos abiems tėvams ir jų laikomasi visada – ir pirmadienį, ir sekmadienį.
Būkite teisingi. Pasekmės vaikui už netinkamą elgesį turi būti adekvačios ir iš anksto aptartos su vaiku.
Nežadėkite to, ko negalėsite išpildyti. Geriau prikąskite liežuvį, jei žadate vaikui aukso kalnus, kad tik pasiektumėte norimą elgesio rezultatą, tačiau nė neketinate žodžio laikytis.
Negąsdinkite vaiko. Bet koks psichologinis smurtas „Atiduosiu tave tam dėdei, jei neklausysi”, „Paliksiu tave ir negrįšiu, jei nebaigsi verkti” turi liautis.
Būkite pavyzdžiu savo vaikams. Jums turi galioti tos pačios vertybės ir namų taisyklės, kurių reikalaujate iš vaiko.
Skatinkite vaiko iniciatyvumą. Pastebėkite net menkiausią vaiko pažangą ir pagirkite už ją, tegul vaikas gauna jūsų dėmesio visada, ne tik tada, kai pasielgia netinkamai.
Niekada nežeminkite savo vaiko. Patyčioms – ne vieta ne tik ugdymo įstaigose, bet ir jūsų namuose.
Priimkite savo vaiką tokį, koks jis yra. Kiekvienas vaikas atkeliauja į šį pasaulį su savo temperamentu ir charakteriu, nesistenkite jo „perlaužti” ar „perauklėti”, o priimkite tokį, koks jis yra.
Mylėkite savo vaiką. Besąlyginės jūsų meilės vaikui reikia visada – ir kai jam sekasi, ir kai nesiseka, ir kai jis žengia pirmuosius žingsnius, ir kai išdygsta pirmieji paauglystės spuogai. Meilė, pagarba ir pasitikėjimas yra svarbiausi gerų tarpusavio santykių kertiniai pamatai.