53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.

Vaistinių žolelių poveikis platesnis ir švelnesnis nei cheminių vaistų, o tai ypač svarbu padedant įveikti įvairius negalavimus vaikams. Žinia, vaiko organizmas greičiau ir stipriau reaguoja į švelnesnius gydomuosius veiksnius nei suaugusieji. Tad atsiradus pirmiesiems negalavimams derėtų į pagalbą pasitelkti natūralias priemones, o cheminių vaistų griebtis, kai natūralios priemonės nepadeda arba vaikui būtina itin skubi pagalba.

Dažnas vaikų ligų simptomas – dehidratacija

Vanduo sudaro 60 proc. suaugusiųjų kūno masės, o vaikų – 65 proc. Kadangi kūdikių ir vaikų organizme vandens yra daugiau ir metabolizmas spartesnis, jie greičiau pajunta dehidratacijos simptomus nei suaugusieji.

Reikšmingai skysčių gali sumažėti per trumpą laiką, dėl to sumažėja intravaskulinis skysčių kiekis, vystosi hipovolemija. Dažniausios priežastys, sąlygojančios skysčių netekimą vaikams, skirstomos į tris grupes:

1. Nepakankamas skysčių suvartojimas esant didesniam jo poreikiui (karštą vasaros dieną ir kt.),

2. Skysčių netekimas viduriuojant, vemiant ar esant gausiai diurezei. Dažniausia dėl virusinės žarnyno infekcijos, gastroenterito, dirgliosios žarnos sindromo.

3. Skysčių netekimas karščiuojant.

Netekus 1 proc. kūno masės dėl karščiavimo, viduriavimo ar kitų priežasčių, pasireiškia dehidratacijos simptomai. Esant lengvai dehidratacijai, jaučiamas troškulys, džiūsta burna, padažnėja širdies susitraukimai. Šiuo atveju yra būtina skirti gerti papildomai skysčių siekiant kuo greičiau normalizuoti vandens pusiausvyrą vaiko organizme. Skiriant vaikams gerti ne tik vandenį, bet ir natūralias vaistažolių arbatas, išsprendžiamos dehidratacijos sukeltos problemos bei priklausomai nuo arbatos sudedamųjų dalių galima slopinti karščiavimą, viduriavimą, reguliuoti kitas būkles.

Vaikams – specialiai jiems sukurtos arbatos

Natūralios žolelių arbatėlės, sukurtos specialiai mažyliams, yra ne tik skanios ir numalšina troškulį – jų mišiniai puikiai tinka kovoti su dažniausiomis vaikus varginančiomis būklėmis. Į arbatų sudėtį įeinantys ingredientai papildo vienas kito poveikį, yra subalansuoti ir tinka vartoti mažiems vaikams.

Žolelės, jų mišinių arbatos – tai ne tik karštas gėrimas, o dažnai ir vaistas, puiki pagalbinė priemonė, todėl tėvams svarbu priminti, kad:

– vaikų negalavimams įveikti netinka suaugusiems žmonėms skirtos vaistažolės ir jų mišiniai – tam reikia specialiai vaikams sukurtų ir subalansuotų mišinių;

– vaistažolių mišiniuose vaikams visiškai nereikalingi cukrūs – atkreipkite dėmesį į sudedamųjų dalių sąrašą produktų etiketėje;

– jei žolelių arbatą prireikia vartoti kasdien, tai daryti derėtų ne ilgiau kaip 2 savaites iš eilės ir po to daryti pertrauką, ne trumpesnę kaip 10–14 dienų;

– arbata vaikams turėtų būti duodama tik šviežiai paruošta, drungna, jos nebūtina saldinti;

– kad organizme būtų palaikomas pakankamas kiekis skysčių, rekomenduojama per dieną išgerti 300–400 ml arbatos;

– pratinti gerti arbatas iš puoduko vertėtų pradėti jau nuo vienerių metų; >

– visada dera pasitarti su vaiko gydytoju ar vaistininku, kuris žino augalų savybes;

– be abejonės – labai svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveika gyvensena.

Mano išsaugoti straipsniai