JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vaida Rimiškienė: norime auginti asmenybes

Vaida Rimiškienė: norime auginti asmenybes, todėl dukroms nekomanduojame

Vaida ir Andrius Rimiškiai augina dvi dukteris – pirmokę Lėją ir dvejų metų Andrėją.

„Prieš tapdama mama neturėjau jokio išankstinio nusistatymo, kaip auklėsiu savo vaikus. Ir dabar nesivadovauju jokiomis griežtomis taisyklėmis – viską padiktuoja gyvenimas, kiekvieną situaciją sprendžiame ir aiškiname čia ir dabar. Svarbiausia yra kalbėtis, nes tai padeda vaikams suprasti pasaulį ir mums suprasti vieniems kitus“, – sako Vaida. 

Vaida Rimiškienė pasakoja, kad dukros Lėja ir Andrėja dabar įsijautusios į artisčių vaidmenį – mėgsta šokti ir dainuoti. Beje, vyresniajai Lėjai scena nebėra vien svajonė.

„Kaip tik grįžome iš Rygos, kur sportinių šokių konkurse Lėja laimėjo taurę. Kai buvau jos metų irgi labai mėgau šokti, bet norėjau būti policininke – gal dėl to, kad augau su vyresniais broliais. Man pasisekė, kad išsipildė abi šios vaikystės svajonės“, – kalba Vaida. 

Anot jos, mažoji Andrėja dar nerūpestingai tyrinėja pasaulį, o Lėjai jau rūpi rimtesni klausimai.

„Neseniai paklausė, ką reikia daryti, kad taptum prezidente. Arba pareiškė, kad norėtų dalyvauti dainų konkurse, bet ne dainuoti, o būti komisijos nare“, – juokiasi Vaida.

Jauna mama pasakoja, kad abiejų mergaičių charakteriai labai skirtingi, abi turi savo nuomonę ir labai mėgsta bendrauti, todėl kalbėtis, aiškinti ir derėtis yra vienintelis patikimas būdas su jomis susitarti. 

„Norime auginti asmenybes, todėl dukroms nekomanduojame. Žinoma, namuose yra bendros taisyklės ir disciplina, pavyzdžiui, kada laikas eiti miegoti. Tačiau man svarbu dukras pažinti, suprasti ir joms suprantama kalba paaiškinti, kodėl kažko negalima, o kažką daryti reikia“, – sako pašnekovė. 

Ji drauge su kitomis jaunomis mamomis prisijungė prie iniciatyvos „Vaiko ateitis – mano rankose“, kuria norima priminti, jog skiepai yra patikimiausia priemonė apsaugoti mažylius nuo meningokokinės B tipo infekcijos. Kasmet ši liga pasiglemžia vaikų gyvybes, o išgyvenusiems gali išsivystyti fizinė ar protinė negalia visam gyvenimui. 

„Aš visada buvau už skiepus. Nuo kritimų ar susimušimų savo dukrų apsaugoti negaliu, bet jeigu tik yra galimybė užbėgti už akių rimtoms ligoms, manau, kad tėvų pareiga yra tą galimybę išnaudoti. Kol esu atsakinga už savo dukras, turiu tuo pasirūpinti, kad jos vėliau galėtų laisvai rinktis, kokias savo svajones įgyvendinti“, – teigia Vaida.

Iniciatyvos ir penkiuose didžiuosiuose miestuose pristatytos nuotraukų parodos „Vaiko ateitis – mano rankose“ partneriai – „GlaxoSmithKline Lietuva“ ir „Mamų radijas“.

Dėl asmeninės medicininės konsultacijos prašome kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą.

LT/BEX/0080/18, parengimo data 2018-12-18 © 2018 GSK įmonių grupė arba licencijos turėtojas.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI