Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Tačiau daugelis tėvų, ypač laukdamiesi pirmojo vaiko, sunkiai numato ir planuoja savo išlaidas – juk norisi įsigyti viską, ko tik gali prireikti. Ir dažnai persistengia.

Bendrovės „Lidl Lietuva” užsakymu „Spinter” atliktas kūdikio kraitelio ruošimo įpročių tyrimas parodė, kad didelė dalis šalies gyventojų, besilaukiančių ar dar tik planuojančių turėti vaikų ateityje, mano, kad kūdikio kraiteliui būtina skirti daugiau nei 300 eurų. Taip teigė beveik pusė (45 proc.) tyrime dalyvavusių respondentų.

14 proc. apklaustųjų mano, kad paruošti kūdikio kraitelį kainuoja iki 150 eurų, 16 proc. laikosi nuomonės, kad tai galėtų kainuoti 151–200 eurų, o 15 proc. įvardijo 201–250 eurų sumą.

Išlaidauja per daug

Vasarį antrosios atžalos susilaukusi buvusi grupės „Pinup Girls” narė Ieva Ambrazaitė-Mackevičienė ir „radistas” Rolandas Mackevičius įsitikinę, kad ruošdami kūdikio kraitelį tėvai išlaidauja pernelyg daug – taip jie ir patys elgėsi laukdamiesi sūnaus Motiejaus. O su antruoju vaiku buvo kur kas taupesni.

„Kai laukiesi pirmo vaiko, dar neturi patirties ir atrodo, kad vaikui reikės absoliučiai visko. Tad perki viską iš eilės – ko reikia ir nereikia. Likus pusei metų iki Motiejaus gimimo ir mes jau buvome visko prisipirkę. Užtat laukdamiesi dukros, buvome taupūs ir neapsikrovėme daiktais – važiuodavome į parduotuvę tik tada, kai prireikdavo kažko konkretaus”, – sakė I. Mackevičienė.

Išsirinkti iš gausybės daiktų, siūlomų įvairiose parduotuvėse, užduotis – ne iš lengvųjų, ypač tuomet, kai nesi linkęs pasitikėti kitų rekomendacijomis ir patarimais. Ieva įsitikinusi: prekės mamoms ir vaikams yra be galo individualus dalykas, kadangi viena prekė gali tikti vienam vaikui, tačiau visiškai netikti kitam, tad renkantis šias prekes vadovautis kitų patarimais nederėtų.

„Svarbiausia patiems išbandyti įvairių rūšių sauskelnes, tyreles ar drabužius ir atsirinkti, kas tinka labiausiai. Daug prekių įsigyjame prekybos centre – pavyzdžiui, čia perkamos vaisių bei daržovių tyrelės Motiejui yra pagrindinis užkandis darželyje, jis jas nešasi kasdien. Tai ir ekologiška, ir sveika, ir skanu. Žiūrime, kad produktai ir prekės būtų ekologiški, natūralūs, tačiau nesame dėl ekologijos išprotėjusi šeima – net nesvarstėme rinktis daugkartinių sauskelnių ar lakstyti su stiklainiukais savo virtų tyrelių”, – juokėsi I. Mackevičienė.

Asmeninio albumo nuot.

Svarbiausia – gaminio sudėtis ir kaina

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė-Daugėlė, su vyru verslininku Justinu Daugėla auginanti pusės metų amžiaus dukrą Vakarę, kūdikio kraiteliui taip pat per daug neišlaidavo, kadangi daug daiktų gavo dovanų.

„Bijojau, kad namai paskęs vaiko daiktuose, tad iš anksto pirkau labai nedaug. Ir buvau teisi: dukrai gimus, daiktų padvigubėjo. Labai džiaugiuosi nepasidavusi pirkimo manijai – vaikutis labai mažas ir jam daug drabužių nereikia, be to, greitai viską išauga. Laukdamasi antrojo vaiko elgčiausi taip pat taupiai”, – sakė E. Straleckaitė.

Pirkdama dukrai drabužius, higienos reikmenis ar maisto produktus E. Straleckaitė visada atidžiai skaito etiketes – renkasi tai, kas tikra ir natūralu, nors tikrai nėra linkusi į kraštutinumus. Dukros oda yra jautri, tad svarbiausia, kad higienos priemonės, sauskelnės ar audiniai nedirgintų odos ir nekeltų vaikui diskomforto. Pirmenybę ji teikia medvilniniams, minkštiems audiniams, taip pat maistui be konservantų, saldiklių ir pan.

„Daugkartinės sauskelnės – tai košmaras! Tikrai nesuprantu, kam reikia užsikrauti tiek rūpesčių, svarbu žiūrėti į viską racionaliai ir neapsunkinti savęs. Ar naudoti vienkartines sauskelnes – net nesvarstytas klausimas. Laiku jas keičiant ir atsirinkus tinkamiausias vaikučio odai, tai yra tobulas šių laikų atradimas praktiškiems tėvams. Tyrelės – tikrai ne kasdien, tačiau kai skubame ar keliaujame – tikras lobis.

Mums kaina yra labai svarbi, nematau prasmės vaiko buičiai leisti nelogiškai dideles sumas. Šiuo metu esame pamėgę „Lidl” produkciją „Lupilu”, kuri yra aukštos kokybės ir tikrai už prieinamą kainą”, – pasakojo E. Straleckaitė.

Asmeninio albumo nuot.

Lidl” išplėtė „Lupilu” prekių asortimentą

Prekybos tinklas „Lidl”, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlo įsigyti dar daugiau pirkėjų jau pamėgtų vaikų prekių, pažymėtų prekės ženklu „Lupilu”: įvairaus aukštos kokybės maisto, sauskelnių, higienos prekių, drabužėlių.

Nuolatinį „Lupilu” vaikų prekių asortimentą papildžiusios tyrelės (nuo 1,29 Eur) yra ekologiškos, o tai įrodo žalias ženklas ant pakuotės. Skalbimo priemonių linija vaikams išsiskiria švelnia sudėtimi — be dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų skalbinių minkštikliai (2,29 Eur) bei skalbimo milteliai (3,49 Eur) tinka itin jautriai odai. Tai pažymi ir specialus ženklas ant pakuočių, kuris rodo, jog produkciją patikrino ir ją rekomenduoja Vokietijos alergijos ir astmos federacija.

Itin švelnios, judesių nevaržančios ir net iki 12 valandų drėgmę sulaikančios „Lupilu” sauskelnės pasižymi ne tik puikia kokybe, bet ir itin patrauklia kaina — sauskelnių pakuotės kaina svyruoja nuo 3,49 Eur iki 8,25 Eur, priklausomai nuo sauskelnių dydžio. Kasdieniame tėvelių pirkinių krepšelyje nepamainomos drėgnos kūdikių servetėlės. Be alkoholio ir dažiklių „Lupilu” servetėlės (0,79 Eur) yra praturtintos ekologišku alyvuogių aliejumi ir tinka jautriai odai.

Šias ir kitas aukštos kokybės prekes vaikučiams už prieinamą kainą kasdien galima įsigyti visose „Lidl” parduotuvėse Lietuvoje.

Mano išsaugoti straipsniai