Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Sigita Galdikienė. Suteikiame jai žodį.
Esu žmona ir dviejų nuostabių berniukų (3,5 ir 1 metų) mama. Baigiau anglų filologiją ir švietimo vadybą, tad visa mano veikla visada vienaip ar kitaip buvo susijusi su švietimo sritimi.
Prieš šešerius metus persikėlėme su vyru iš Klaipėdos į Vilnių. Klaipėdoje turėjau nemažai mėgiamos veiklos – dirbau anglų kalbos dėstytoja, kalbų stovyklų vadove, buvau atsakinga už tarptautinius projektus kolegijoje, o vasaros sezono metu vesdavau ekskursijas. Ir nors Vilniuje pasisekė gauti įdomų darbą viename iš universitetų tarptautinių ryšių skyriuje, tačiau visą laiką norėjosi galimybės kurti ir realizuoti savo, o ne kažkieno kito, idėjas.
Gimus pirmam vaikui šis jausmas dar labiau sustiprėjo, tačiau blaškiausi tarp kelių idėjų, vis pritrūkdavo ryžto pradėti kažką daryti, o ir sūnus nebuvo tas pats ramiausias vaikas.
Kažkuriuo metu tarsi nuvertinau save, kad kitos mamos tiek daug sugeba, o aš ne. Kadangi tarp vaikų mažas amžiaus skirtumas, į darbą iki antro sūnaus gimimo taip ir negrįžau.
Gimus antram vaikui, noras kurti savo verslą nedingo, tačiau žiūrėjau į tai daug ramiau, dėliojau mintis, neužsibrėžiau sau jokio termino, iki kada ir ką privalau padaryti, bet jau žinojau, kad noriu turėti vaikų ir šeimų užimtumo studiją.
Pernai rudenį visos aplinkybės susiklostė taip, kad arba reikėjo nerti į tai ir įgyvendinti savo svajonę, arba laukti kitos galimybės. Pasiryžau pabandyti, ir nors būna labai sunkių akimirkų, ne viskas klostosi taip lengvai kartais, kaip norėtųsi, bet ši veikla man teikia daug laimės.
„100 zuikių studijoje“ (feisbuke puslapis ČIA) siūlome pradinukų popamokinę veiklą, dienos stovyklas ir kalbų kursus mamoms. Viziją apie kalbų kursus mamoms turėjau jau kelerius metus. Pati susilaukus pirmojo vaiko labai norėjau lankyti kažkokius užsiėmimus su vaiku sau, ne vaikui. Tačiau viskas, ką galima veikti su kūdikiu, tai sportuoti. Dauguma užsiėmimų skirti vaikams, ne mamoms. Kadangi pati vesdavau kalbų kursus, nuolat kirbėjo mintis pabandyti tai daryti mamoms su vaikais.
Mūsų studijoje anglų ar ispanų kalbų kursus lankančios mamos džiaugiasi, kad tai galimybė ne tik mokytis ar tobulinti kalbinius įgūdžius, bet ir bendrauti įvairiomis temomis su kitomis mamomis. Dažnai mamos prieš registruojantis į kursus klausia, ar tikrai įmanoma mokytis kalbų, kai šalia yra vaikai. Tikrai taip. Iš patirties galiu pasakyti, kad kuo vaikas mažesnis, tuo lengviau. Kursuose turime mamų su vaikais nuo 3 mėn iki 5 metų. Vieni pamokų metu miega, kiti žaidžia ir bendrauja su kitais vaikais, treti tiesiog įsitaiso mamoms ant rankų ir klausosi.
Pamokos skirtos kalbėjimo praktikai ir žodyno tobulinimui, tad mamos gali judėti po studiją, įsitaisyti ant sofos pamaitinti kūdikį ir tuo pačiu metu dalyvauti pamokoje.
Kita veikla – dienos stovyklos. Ilgai svarsčiau, kokią temą pasiūlyti pirmai organizuotai dienos stovyklai ir nusprendžiau, kad vaikams turėtų būti smagu susipažinti su skirtingomis profesijomis. Taip gimė stovykla “Pažink skirtingas profesijas”. Šią vasarą tokią stovyklą organizuosime jau ketvirtą kartą ir kol kas profesijos dar nesikartojo. Man labai patinka ieškoti, kokias profesijas galime aplankyti, kurti stovyklų programas ir žinoma, jas įgyvendinti.
Taip pat labai džiaugiuosi įgyvendinusi stovykla “Gera būti geru”, kurioje kasdien darėme gerus darbus ir mokėmės būti socialiai atsakingi. Smagu, kai po 5 dienų stovykloje vaikai paklausti, ką gali padaryti gero kitiems, turėjo daug daugiau minčių ir idėjų nei pirmą dieną. Tikiu, kad ko nespėjome įgyvendinti stovyklos metu, vaikai padarys savarankiškai. Kai po pirmų dviejų stovyklų į trečią susirinko didžioji dalis jau buvusių pas mus vaikų, apėmė džiaugsmo ir tikėjimo tuo, ką darau, jausmas. Tos teigiamos vaikų emocijos yra pats geriausias įvertinimas – jie apsikabina, piešia atvirukus, prisipažįsta mylį ar nenori vakarais eiti namo.
Rudenį planuoju pasiūlyti ne tik ispanų ir anglų, bet ir kitų kalbų kursus mamoms, būrelius mažiesiems ir išplėsti pradinukų popamokinę veiklą pasiūlant įvairesnius užsiėmimus.
Pradinukų popamokinės veiklos idėja gimė pasiklausius draugų ar pažįstamų, turinčių tokio amžiaus vaikų pasakojimų, kad vaikai grįžta pavargę ar pikti iš mokyklos. Juk darželyje jie turi žaislų, galimybę išeiti į lauką, pagulėti. O mokykloje jie visą dieną praleidžia vienoje klasėje, dideliame būryje vaikų, triukšme. Natūralu, kad jie pavargsta. Mūsų studijoje pradinukams ne tik padedame paruošti namų darbus, įveikti mokymosi sunkumus ar organizuojame įvairias kūrybines veiklas. Norime, kad vaikai įgytų daugiau savarankiškumo, atsakomybės, planavimo įgūdžių.
Kaip sekasi suderinti veiklą su motinyste? Nėra lengva. Visų veiklų organizavimas, idėjų įgyvendinimas reikalauja nemažai laiko. Tad dažniausiai dirbu, kol vyresnėlis darželyje, o mažasis miega pietų miego. Arba vakare, kai jau abu miega. Į edukacinius užsiėmimus, renginius studijoje ar kalbų kursus kartais pasiimu ir savo vaikus.
Vyresniajam studijoje labai patinka, dažnai vis klausia, kada važiuosime pas mamą į darbą. Sunkiausia, kai reikia kartais palikti juos visai dienai, bet manau, kad pasakymas “laiminga mama – laiminga šeima“ yra visiškai teisingas, ir norint viską galima suderinti.
Galvoje nuolat gimsta naujos idėjos, ką norėčiau pasiūlyti studijoje, kokius užsiėmimus ar būrelius organizuoti, tačiau tos idėjos kol kas sugula į mano užrašinę laukti įgyvendinimui tinkamo laiko. Visų pirma esu mama.
Ko palinkėčiau kitoms mamoms… Nepamirškite savęs. Jei turite noro kažką veikti, realizuoti save, keisti, taip ir darykite. Ir tai nereiškia, kad esate bloga mama, nes ne visas dėmesys šeimai ar namams. Vaikams labai reikalingas mamos dėmesys ir niekas to negali pakeisti, bet norint viską galima suderinti.
Nesijauskite, kad privalote kažką daryti – kurti verslą, nes kita mama sukūrė, kepti tortus, nes svečiai to tikisi, ar negrįžti į darbą 2 metus po vaiko gimimo, nes dauguma taip daro. Tik jūs žinote, ką jums norisi daryti. Tad paklausykite savo širdies.