JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Rasa Dičpetrienė prabilo apie sprendimą globoti mergaitę: tai buvo emociškai sunkiausias gyvenimo etapas

Rasa Dičpetrienė prabilo apie sprendimą globoti mergaitę: tai buvo emociškai sunkiausias gyvenimo etapas

„Gelbėkit vaikus“ organizacijos generalinę direktorę Rasą Dičpetrienę ne kartą galėjote matyti pasakojančią apie Lietuvos šeimas, atsidūrusias sunkiose gyvenimo situacijose. Daugybei jų Rasa ir ištikima jos komanda padėjo – lopė varvančius stogus, vežė maistą, ieškojo galimybių, kaip padėti vaikams mokytis. 

Tačiau pati Rasa niekada viešai nesidalijo savo asmeninio gyvenimo istorija. Jai iki šiol sunku pasakoti, kaip pasiryžo globoti dvi keturiolikmetes mergaites. Viena jų pasitraukė iš gyvenimo nespėjusi apšilti kojų Rasos namuose, o dėl kitos – Lidijos, Rasai teko nueiti nelengvą kelią siekiant, kad jos šeima taptų sava globojamai paauglei.

 

„Nuo mergaitės, kurią pamačiau globos namuose iki dabartinės Lidijos yra šviesmečiai. Mačiau kiekvieną jos žingsnį, kuris praktiškai krauju klotas buvo, nes tai buvo jos kelionė per pačią save, jos pasitikėjimo savimi kelionė. Aš tiesiog buvau šalia. Ji nepaprastai stipri. Ir labai drąsi, nes pati tą kelią nuėjo. Nuo noro atsisveikinti su šiuo gyvenimu ir bandymo tą daryti, iki to, kas ji yra dabar“, – pirmadienį, 21:00 val. Delfi TV laidoje „Kasdienybės herojai“ papasakos Rasa.

 

Rasa ir šiandien labai gerai prisimena, kaip vieną eilinę darbo dieną vaikščiodama globos namų koridoriais, pamatė mergaitę Lidiją, kritusią jai į širdį. Tuo metu Rasa jau turėjo du sūnus.

 

„Tikrai nebuvo jokios logikos. Bet aš negalėjau jos pamiršti. Pirmą pusmetį ji mane atstūminėjo visais įmanomais būdais“, – sako moteris.

 

Vien pasiryžimo priimti į savo šeimą globos namuose augančią mergaitę, tikrai neužteko visoms problemoms išspręsti. Priešingai – problemos tik prasidėjo ir teko nueiti ilgą ir sunkų kelią, kol Rasa prisibeldė į paauglės širdį.

 

„Pasikviečiau ją į svečius, į Vilnių, pas mus į namus. Ir mažais žingsneliais mes pradėjome bendrauti. Dabar, kai žiūriu atgalios, galiu tik vieną dalyką pasakyti – Lidija yra mano didžiausias gyvenimo universitetas. Visomis prasmėmis. Man tai buvo emociškai nepaprastai stipri asmeninė mokykla. Turėjau ne kartą išgyventi sau tikrai sunkias situacijas ir susivokti, kas gi vis dėlto yra svarbiausia ir apie ką visa tai yra. Ir kodėl aš esu su ta mergaite. Ir koks tas tikslas. Vienas iš didžiausių sunkumų buvo pati pradžia, nes pirmą pusmetį ji mane atstūminėjo visais įmanomais būdais“, – apie skaudžią gyvenimo patirtį papasakos Rasa.

 

Rasos gyvenimo istoriją žiūrėkite pirmadienį 21:00 val. nemokamame televizijos kanale Delfi TV, gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“.

 

Kasdienybės herojai – tai jaudinančios stiprių asmenybių gyvenimo istorijos, interviu su gerai žinomais ar išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI