Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Kodėl kūdikį reikia kuo dažniau glausti prie savęs

Kodėl kūdikį reikia kuo dažniau glausti prie savęs

Kai gimsta vaikas, jį uždeda mamai ant krūtinės, o jei mama tuo metu dėl sveikatos problemų negali priglausti naujagimio – tėčiui. Lytėjimas ir fizinis kontaktas pirmaisiais gyvenimo metais yra itin svarbus. Aptarkime 7 lytėjimo dovanas, kurias perduodame savo vaikui.

#1 Artimą ryšį kurkite nuo pirmos mažylio gyvenimo minutės

Jei galite, vos gimusį pasiguldykite ant krūtinės. Pirmas kontaktas „oda prie odos“ labai svarbus. Pažiūrėkite naujagimiui į akis, ištarkite pirmus meilės žodelius, pašaukite vardu ar švelniu žodeliu. Gimimas – didžiulis stresas kūdikiui, tad pati geriausia paguoda yra mamos širdies tuksėjimas ir balsas. Prie šių garsų vaikas priprato dar įsčiose. Juos girdėdamas jaučiasi saugus.

#2 Maitinkite kūdikį savo pienu

Tai gerina fizinę ir psichinę vaikučio sveikatą, stiprina imunitetą, ryšį su mama. Valgydamas kūdikis ne tik pasisotina, bet ir jausdamas fizinį mamos artumą, jaučiasi saugus, ramus ir laimingas.

#3 Nešiokite nešynėje ir ant rankų

Nors parduotuvėse galima rasti įvairiausių kėdučių, sūpynių, maniežų ir kitų daiktų, niekur mažyliui nėra geriau, kaip ant mamos ir tėčio rankų. Rytų patarlė byloja, kad moteris vaiką devynis mėnesius vaiką nešioja įsčiose, antra tiek ant rankų. Vaikai, kuriuos dažnai ima ant rankų, rečiau verkia, greičiau vystosi. Tokie mažyliai mato daug įvairių daiktų, spalvų, girdi daugybę garsų. Kuo daugiau vaikas pamatys, išgirs, užuos, palies, tuo sparčiau vystysis.

#4 Apkabinimai: kuo daugiau – tuo geriau

Norite, kad vaikas puikiai jaustųsi, augtų gerai nusiteikęs? Apkabinkite jį kuo dažniau, mažiausiai aštuonis kartus per dieną. Toks būdas ypač rekomenduojamas auginant neišnešiotukus, tačiau naudingas ir laiku gimusiems.

#5 Padėkite vaikui suprasti „priežasties ir padarinio“ ryšį

Todėl svarbu, kad mažiukas suprastų, kad pašaukus į pagalbą visada atsiliepiama. Net jei iš karto nesuprasite, dėl ko vaikas verkia, svarbiausia, kad sureaguosite į pagalbos šauksmą. Atminkite, kūdikis niekada neverkia šiaip sau. Laiku atsiliepę į mažylio verksmą, parodote jam, koks jis jums svarbus. Vaikas labiau pasitiki savimi, mama ir aplinkiniu pasauliu.

#6 Tėčiai, rodykite fizinį kontaktą ir švelnumą savo vaikams

Atlikus tyrimą pastebėta, kad tėveliai, kurie iškart po gimdymo savo vaikus laikė rankose bent 7 min., ateityje su malonumu leisdavo su jais laiką, vystė, mankštino, pirmieji puldavo į pagalbą, kai pravirkdavo.

#7 Vaistas nuo nuovargio

Pastebėta, kad mamytės ir tėveliai, nevengdavę liesti, glostyti savo mažylių, jaučia didesnį tėvystės malonumą. Net ir nuvargę jie išgyvena džiaugsmą. Ką tokie šilti santykiai duoda kūdikiui? Jis labiau pasitiki savimi, išmoksta mylėti, taip pat išmoksta ne tik imti, bet ir duoti.

 

Maitinimas
Mano išsaugoti straipsniai