Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

Kelionė su vaikais automobiliu: 7 svarbiausios taisyklės

Nors keliaujame visais metų laikais, būtent šiltuoju metų laiku kelionės tampa dar dažnesnės ir intensyvesnės. Ką svarbu žinoti, jeigu susiruošėte į kelionę automobiliu su mažais vaikais? Keli naudingi patarimai.

1. Naktis skirta miegui

Atsisakykite važiavimo naktį, nors jis ir labai vilioja, esą vaikas miega, o transporto priemonių judėjimas kelyje nedidelis. Medikai įspėja: tarp antros ir trečios valandos nakties žmogaus darbingumo ir dėmesingumo kreivė pasiekia dugną. Taigi, smarkiai išauga avarijos rizika.

Geriau leiskitės į kelionę vos išaušus ar ankstyvą vakarą. Jei automobilyje veikia oro kondicionierius, kelionei puikiai galima išnaudoti ir vaiko popiečio miegą.

2. Savaitgaliais keliaujama dažniau

Jeigu tik tai įmanoma, venkite dienų, kai keliauja beveik visi. Kelionės tikslą pasieksite kur kas lengviau, jei keliausite dienomis, kai ne visi išvažiavę į automagistrales. Jei savaitgalių ar švenčių neišvengsite, reikėtų laiku pasižymėti žemėlapyje „atsarginius variantus“. Neretai magistralėse susidaro spūstys dėl eismo įvykių arba dėl didelio srauto automobilių, todėl žinodami, kokiais aplinkiniais keliais galite pasiekti tikslą, jausitės tikrai saugiau. Be to, neretai nuklydus nuo pagrindinio kelio laukia daug smagių atradimų.

3. Reguliariai darykite pertraukas

Daugiau nei dvi valandos automobilio kėdutėje – tikrai nepalanku nė vieno vaiko stuburui! Be to, didesniems vaikams kas pora valandų reikia pajudėti. Išnaudokite pertrauką pabėgioti su vaikais lenkčių. Arba pašokinėkite iš pradžių ant vienos kojos, paskui ant kitos. Idealus variantas keliaujant su vaikais – sustoti poilsio aikštelėse su žaidimų kampeliu ir smėlio dėže, pervystymo kambariu ir specialiomis vaikiškomis kėdutėmis prie stalų. Beje, primename, kad visi vaikai iki 135 cm ūgio turi būti vežiami jų ūgiui pritaikytose automobilio kėdutėse.

4. Pasirūpinkite patogia apranga

Suvaržyti vaikai greit pradeda zirzti, todėl jeigu nekeliaujate į vestuves ar krikštynas, aprenkite vaikus patogiais laisvalaikio drabužiais. Neužkraukite daiktais galinės sėdynės ir vietos po ja.

5. Žaidimai ir dainos

Laiką trupinkite pasakojamomis istorijomis ar vaikiškomis kasetėmis. Kad vaikiškos dainelės ir „Keistuolių teatras“ neišūžtų ausų suaugusiems, vaikams geriau paimti ausines. Labai gerai prablaško, o sykiu yra ir puiki jūros/supimo ligos profilaktika: kartu dainuoti šiek tiek pravėrus automobilio langus, kad vaikas dar gautų ir deguonies.

6. Nepamirškite skrandžio

Vaikai, kuriuos važiuojant greit supykina, prieš kelionę ir jos metu neturėtų valgyti nieko riebaus – verčiau apsiriboti nedidelėmis vaisų porcijomis ir daug gerti – vengiant gazuotų gėrimų ir apelsinų sulčių. Gera supimo ligos profilaktika: kelionės metu neskaityti ir nepiešti, žiūrėti per langą. Pasirūpinkite, kad vaikas nesėdėtų prie lango, per kurį plieskia saulė, o dar geriau – jei jis miegos. Tad geriausia sėsti į mašiną tuomet, kai vaikai pavargę.

7. Vaiko „amunicija“ – lengvai pasiekiama

Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą. Kad prireikus netektų iškrauti viso automobilio, patartina po ranka visad turėti: minkštą žaislą, pagalvėlę ar po sprandu dedamą ritinėlį, lengvą antklodę, sauskelnių ir drabužėlių persirengti.

Mano išsaugoti straipsniai