JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kokios spalvos akis paveldi vaikas – tėčio ar mamos

Kokios spalvos akis paveldi vaikas – tėčio ar mamos

Kokios spalvos akis turės mažylis? Mamos ar tėčio? O gal paveldės močiutės ar senelio akių spalvą? Pasakyti, kokia vaiko akių spalva bus iš karto po jo gimimo yra sunku, nes tikroji spalva išryškėja tik mažyliui augant pirmąjį pusmetį ar pirmaisiais gyvenimo metais.

Akių gydytojai sako, kad tik sulaukusiam metukų vaikui galutinai susiformuoja akių spalva. Beveik visi vaikai gimsta su pilkos melsvos spalvos akies rainelėmis. Augant akies rainelėje gaminasi pigmentai, taigi gali keistis akių spalva. Kuo pigmento yra daugiau, tuo akys tamsesnės, ir tai lemia paveldėti genai. Dažniausiai kokios tėvų akys, tokios bus ir vaikų. Yra retų atvejų, kai vaikas turi skirtingos spalvos akis – viena yra mėlynos, o kita rudos spalvos.

Jūsų dėmesiui – lentelė, kuri leidžia matyti tikimybę, kokios spalvos akis paveldės jūsų vaikas. Kairėje lentelės pusėje yra tėvų akys, o dešinėje pateikiama jų vaikų akių spalvos tikimybė. Nurodomi ir procentai, kokia tikimybė yra susilaukti vienos ar kitos spalvos akių vaikų. Pavyzdys: tarkime, kad abu tėvai turi rudą akių spalvą. Jiems susilaukus atžalos, tikimybė, kad jis turės rudas akis, siekia 75 procentus. Tačiau išlieka 18,75 proc. tikimybė, kad vaikas gims turėdamas žalias akis ir 6,25 proc., kad jos akys bus mėlynos.

Akių spalvos lentelė
Akių spalvos lentelė
Shutterstock nuotr.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI