Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Kineziterapeutė pataria

Kineziterapeutė pataria, kaip vaikui išsirinkti sporto būrelį

Mokslo metų pradžia vaikus ir tėvelius pasitinka popamokinės veiklos gausa. Sunkiausias sprendimas – kaip išsirinkti naudingiausią ir labiausiai vaikui tinkamą užsiėmimą.

Meninės raiškos būreliai, tokie kaip dailė, muzika, vaidyba – dažniausiai yra pasirenkami paties vaiko, pagal kūrybinius potraukius, tačiau fizinės veiklos ieškojimai kartais tęsiasi ir ne vienerius metus, vis keičiant sporto šakas. Patarimais apie būrelio pasirinkimą dalinasi „InterGym” trenerė-kineziterapeutė Olga Ziuganova.

„Lietuvoje pastebima, kad fiziškai aktyvūs vaikai dažniausiai renkasi populiariąsias sporto šakas, tokias kaip krepšinis, futbolas, kovos menai, kurias dažniau galima išvysti per žiniasklaidą. Visgi, reiktų įvertinti vaiko fizinį pasiruošimą ir pagalvoti ko šiuo būreliu siekiate. Fizinė veikla lemia ne tik energijos išliejimą, bet ir laikyseną, organizmo būklę, sudėjimą, psichologinę ir emocinę būklę, bei daug kitų labai svarbių faktorių”, – sako O. Ziuganova.

Nuo kelerių metų patartina vaiką pratinti prie fizinės veiklos?

Kuo anksčiau – tuo geriau. Mažylių treniruotės labiau panašios į žaidimą, tačiau tokia forma pratinama prie judėjimo, bendravimo su panašaus amžiaus vaikais. Šiek tiek vyresni vaikai (nuo 3 metų) po truputį mokosi gimnastikos pagrindų, įvairių elementų, lavinamas vikrumas. Labai svarbu, kad vaikas atsidurtų panašaus amžiaus ir sugebėjimų grupėje.

Nuo ko pradėti renkantis sporto būrelį?

Įsiklausykite, ką sako vaikas, stebėkite jo veiklą, pasidomėkite ką lanko artimiausi vaiko draugai. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad vaikui patiks bendraamžių veikla, bet socialiniai ryšiai dažnai nulemia vaiko norus.

Jeigu vaikas nėra apsisprendęs, verta išbandyti kurią nors gimnastikos rūšį. Net jeigu vaikui atsibos ar persigalvos – gimnastika sustiprina pasiruošimą kitoms sporto šakoms, lavina laikyseną, lankstumą, motoriką, fizinę jėgą, psichologinę gerovę.

Ką daryti, jeigu vaikas sportuoti nenori?

Nieko baisaus, gal dar neatėjo laikas. Bet kokiu atveju, skatinu tėvelius apie sportą kalbėti ne kaip apie privalomą užsiėmimą, o kaip aktyvų laiko praleidimo būdą su būriu naujų draugų. Leiskite vaikui pažinti fizinės veiklos smagumą ir skatinkite rasti mėgiamą šaką.

Ką patartumėte tėveliams?

Svarbiausia, kad vaiko pasirinkta veikla būtų paties vaiko sprendimas, o ne tėvų noras. Rekomenduoju tėveliams leisti vaikui išbandyti skirtingas pirmąsias treniruotes, pamatyti ir pačiam pajausti kaip atrodo veikla ir ko gali tikėtis iš tolimesnio treniravimosi. O tėvelius skatinu atkreipti dėmesį į pagrindinius bruožus, kaip trenerių profesionalumas, sporto įrangos naujumas, vaikų grupės sudarymo kriterijai. Tai irgi gali turėti įtakos vaiko motyvacijai.

Mano išsaugoti straipsniai