JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais

Keliauti su vaikais gali būti smagu ir nesudėtinga, pakanka atostogoms kruopščiai pasiruošti iš anksto. Svarbiausia – nepamiršti reikalingiausių daiktų ir neprisikrauti daug nebūtinų.

Maloni ruoša

Labiausiai pasiruošimą kelionei palengvina tikslus reikiamų daiktų sąrašas bei tam tikras grafikas. Pavyzdžiui, prieš kelionę reikėtų peržiūrėti, ar turite viską, kas numatyta jūsų sąraše. Taip pat vertėtų peržiūrėti drabužių spintas ir patikrinti, ar vaikams nereikia naujų maudymosi kostiumų, kepuraičių nuo saulės – kadangi šie daiktai naudojami gana retai, galima nepastebėti, kad jie jau išaugti. Visus trūkstamus daiktus patartina įsigyti iš anksto – turint tiek laiko, jų galima užsisakyti ir internetu.

Savaitę prieš kelionę jau galima pradėti dėlioti šeimos rūbus, peržiūrėti, ar jie švarūs, jei reikia, išlyginti, susiūti. Tai taip pat tinkamas laikas pasidaryti pedikiūrą ir apmokėti sąskaitas, kad atostogos būtų ramios.

Kelionės išvakarėse nuo pat ankstaus ryto rekomenduojama imtis krepšių ir lagaminų. Nepatikėsite, kiek vis dėlto užima laiko viską tvarkingai surūšiuoti ir supakuoti. Rytojaus dienai susirašykite smulkų planą iki išvykimo iš namų – ką dar reikia nuveikti, kada ir kiek laiko skirsite šiems pasiruošimo darbams. Į planą įtraukite vaikų popiečio miegą ir pusryčių bei pietų laiką. Palaistykite gėles.

Išvykimo dieną atlikite paskutinius smulkius darbelius – ištuštinkite šaldytuvą, išneškite šiukšles, patikrinkite, ar nieko nepamiršote įsidėti į kelionę. Jei keliaujate automobiliu, sukraukite daiktus. Nepamirškite vaikų ir geros nuotaikos!

7 būtini daiktai puikioms atostogoms su vaikais:

1. Vaistinėlė

Joje turi būti gydytojo paskirti vaistai, termometras, vaistai nuo temperatūros, vidurių pūtimo, užkietėjimo, pastilės nuo gerklės skausmo, ausų lašiukai, gelis nuo nudegimų, nubrozdinimų, pleistrai, bintas, žirklutės.

Shutterstock nuotr.

2. Priemonės, apsaugančios nuo UV spindulių

Kūdikius iki metų geriausia laikyti pavėsyje. Didesni vaikai gali šiek tiek pabūti ir saulėkaitoje. Tarp 11 ir 15 valandos kaitrioje saulėje būti su vaikais griežtai nerekomenduojama. Apsaugos priemonės nuo saulės vaikams turi būti su ne mažesniu nei SPF 30 apsaugos filtru.

Shutterstock nuotr.

3. Sveiki ir ilgai negendantys užkandžiai

Tam puikiai tiks duoniukai, morkos, vaisių guminukai, džiovinti obuoliukai.

Fotolia nuotr.

4. Patogus puodelis ir buteliukas

Geriausia jų pasiimti ne po vieną – bus mažiau rūpesčių ir paprasčiau turėti kelių rūšių gėrimo.

Shutterstock nuotr.

5. Nedaug vietos užimantys, kelių skirtingų rūšių žaislai

Nepakeičiami atostogų žaislai yra nebrangūs, tai – smėlio kastuvėliai, knygutės, pripučiamas kamuolys ir pan. Paieškokite tarp turimų arba įsigykite tokių žaislų ir žaidimų, kurie nėra dideli, bet daugiafunkciniai – du, trys žaidimai viename. Geriausia rinktis nebrangius žaislus, nes šie atostogų metu dažnai pasimeta.

Shutterstock nuotr.

6. Veiksminga priemonė nuo uodų

Verta įsigyti kelias priemones – purškalą ar rutulinę apsaugą nuo įkandimų ir perštinčias įkandimų vietas raminančią priemonę – pieštuką. Svarbu rinktis kūdikių ir vaikų jautriai odai tinkančias priemones, tokias kaip, pavyzdžiui, CHICCO „Zanza”, kurios apsaugo nuo uodų, o taip pat tinka raminti perštėjimą sukeliamą ne tik uodų, bet ir medūzų, bičių, vapsvų, dilgėlių. Be to, tinka visai šeimai ir užtikrina efektyvią apsaugą dieną ir naktį. Šių priemonių sudėtyje nėra alkoholio, pigmentų ar parabenų.

7. Sauskelnės arba kelioninis puodukas

Vienai dienai vienam vaikui rekomenduojama paimti 5 sauskelnes. Jei ketinate atostogauti ilgiau, sauskelnių paimkite bent pirmoms 2-3 dienoms, o vėliau įsigysite daugiau. Kelioninis puodukas pravers atostogaujant tiek gamtoje, tiek mieste, kur tenka naudotis viešais tualetais.

Shutterstock nuotr.