JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
D. Tamošiūnaitė: megzdami vienam ankstukui remiame visą bendruomenę

D. Tamošiūnaitė: megzdami vienam ankstukui remiame visą bendruomenę

Antradienio vakarą mažiausių Lietuvos kūdikių – ankstukų – ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas” pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė subūrė neišnešiotumo problemai neabejingus žmones į neįprastą mezgimo vakarienę. Vakaro svečiai mokėsi megzti ankstukų simboliu jau tapusias itin mažas kojinytes ir kitus drabužius.

Mezgimo vakarienė suorganizuota kaip pirmojo Lietuvoje neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai” dalis. Pasak vienos iš projekto iniciatorių A. Speičytės-Radzevičienės, mezginiai ankstukams jau tapo gražia socialinės iniciatyvos tradicija.

„Prieš metus projekto partneriai ir visi geros valios žmonės noriai mezgė ankstukams kojinytes, kurios vėliau buvo perduotos Vilniaus Vaikų ligoninės Neonatologijos skyriui. Tai gražus ir prasmingas simbolis – ankstukai pasaulį išvysta anksčiau nei planuota, todėl jiems būtina ypatinga priežiūra ir globa. Tokie šilti ir patogūs drabužėliai prisideda prie mažiausių kūdikių greitesnio vystymosi”, – teigia asociacijos „Neišnešiotukas” pirmininkė.

Projekto ambasadorė D. Tamošiūnaitė sako, kad mezgimo vakarienė žvarbų rudens vakarą buvo suorganizuota neatsitiktinai.

„Tai, kad megzti ankstukams norinčius žmones subūrėme būtent dabar – simboliška. Artėjant žiemai kiekvienam reikalinga šiluma ir užuovėja, o anksčiau laiko gimusiems kūdikiams tai gyvybiškai svarbu. Norime paskatinti visus ankstukams draugiškus žmones pačius prisijungti prie šios itin mažų drabužėlių mezgimo iniciatyvos ir paraginti tai padaryti draugus. Ankstukų drabužėlių mezgimas – ne tik smagus užsiėmimas, bet ir palaikymo ženklas, be galo svarbus visai ankstukų šeimų bendruomenei”, – sako D. Tamošiūnaitė.

Mindaugo Galecko nuotraukose – mezgimo vakarienės akimirkos:

Projekto ambasadorei pritaria ir prie mezgimo iniciatyvos prisijungusio Vilniaus I-ojo Soroptimisčių klubo narė bei ankstuko močiutė Alma Bačiulienė, pabrėžianti, kokia svarbi yra visuomenės parama.

„Prieš devynerius metus gimus anūkui trūko netgi elementarios informacijos apie neišnešiotą nėštumą. Sudėtingoje situacijoje atsidūrusi šeima tuo metu ypač stokojo visuomenės palaikymo. Džiugu, kad pastaruoju metu situacija keičiasi. Ši vakarienė ir panašios iniciatyvos prie to reikšmingai prisideda”, – sako A. Bačiulienė.

Visi Lietuvos žmonės, norintys paremti ankstukus megztomis kojinytėmis, liemenėmis, megztiniais ir kitais mezginiais, yra kviečiami prisijungti prie akcijos – kiekvienas numegztas drabužėlis bus noriai priimtas. Daugiau informacijos apie mezginius ankstukams ir paramos projektą „Ankstukai”: www.ankstukai.lt.

Mezgimo iniciatyvą pristato neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai”, inicijuotas asociacijos „Neišnešiotukas”. Projektas rugsėjo 10 d. – lapkričio 10 d. vyksta visoje Lietuvoje.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI