Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kokios yra rekomenduojamos taisyklės vandenyje ir prie vandens telkinių.
Rekomenduojamos taisyklės:
· niekada neplaukiok vienas, o ypač nepažįstamose vietose.
· Jei nemoki plaukti, devėk gelbėjimosi liemenę ar kitas saugos priemones ir nebrisk toli nuo kranto.
· Nežaisk vietose, kuriose galima įkristi į vandenį (ant lieptų, tiltelių, skardžių).
· Nardyk ir šokinėk tik tam skirtose vietose arba prieš tai patikrinus dugną.
· Nežaisk pavojingų žaidimų vandenyje (nesistumdyk, nesigalynėk su draugu, nelipk jam ant pečių ar nugaros).
· Žinok plaukiojimo valtimi reikalavimus.
· Nesimaudyk naktį, lyjant ar perkūnijos metu.
· Neplauk ant pripučiamų čiužinių.
· Žinok paplūdimio vėliavų spalvų reikšmes.
Įdomu žinoti. Gerai mokantis plaukti žmogus sugeba: nuplaukti ilgesnį nei 200 m atstumą, išsilaikyti vandenyje (plūduriuoti) vienoje vietoje ilgiau nei 20 min., valdyti savo kvėpavimą, orientuotis po vandeniu.
Kaip suteikti pirmąją pagalbą?
Kraujavimas iš nosies. Nukentėjusįjį pasodink. Galvą laikyk šiek tiek palenkus į priekį. Prie nosies pridėk maišelį su ledu. Į nosį įdėk suvilgytą vandenilio perokside vatos tamponą.
Lūžiai. Nejudink lūžusios vietos. Uždėk įtvarą (medieną, kartoną, laikraštį, žurnalą, antklodę ar kita). Nuramink nukentėjusį. Kviesk GMP numeriu 112. Nugabenk nukentėjusį į gydymo įstaigą.
Saulės smūgis. Nukentėjusįjį paguldyk pavėsyje. Turinčiam sąmonę nukentėjusiam duok atsigerti šalto vandens. Be sąmonės esantį nukentėjusįjį paguldyk į stabilią padėtį (ant šono). Stebėk būklę, kviesk GMP numeriu 112.
Rugpjūčio 9 dieną (ketvirtadienį) nuo 17 val. Vilniaus Žirmūnų paplūdimyje vyks vaikams ir suaugusiems skirta akcija „Būk saugus vandenyje“. Jos tikslas – priminti ir išmokyti saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių taisykles. Daugiau informacijos ir registracija – www.vvsb.lt.