JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Karščiausi įspūdžiai iš parodos „Vaikų šalis 2018“

Karščiausi įspūdžiai iš parodos „Vaikų šalis 2018“

Modernios šeimos tradicijos, kūrybinės dirbtuvės, ateities mokykla ar jaunųjų tyrėjų mugė – visa tai po vienu stogu tilps šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjusiose parodose „Mokykla 2018“ ir „Vaikų šalis 2018“. Čia laukiami tie, kuriems rūpi švietimo aktualijos bei ateitis, taip pat jauni ar šeimos pagausėjimo laukiantys tėvai.  

Parodos organizatorių teigimu, poreikis diskutuoti bei dalytis gerąja šeimų patirtimi, kalbėtis apie tai, kokias modernias tradicijas šeimos kuria šiandien ir savo pavyzdžiu įkvėpti kitus, kilo stebint šiuolaikinę realybę.  „Šiandien pastebime situaciją, kai turėdami pačias pažangiausias technologijas, galime susisiekti su toli gyvenančiais draugais ir artimaisiais, bet vis tiek jaučiamės vieniši ir susvetimėję. Norėdami kompensuoti dėmesio trūkumą tėvai atsigręžia į daiktus, žaislus. Tačiau psichologai seniai nustatė, kad net ir patys įspūdingiausi žaislai vaikams įsimena ne taip gerai, kaip apkabinimai, pokalbiai, bendri ritualai ar tradicijos. Būtent todėl tokie svarbūs yra šeimyniniai šeštadienio pusryčiai, ritualais apgaubtas Kalėdų rytas, bendros atostogos ar vakaro pokalbiai“, – sako parodos projektų vadovė Indrė Reimorienė.

Apie ritualų ir tradicijų svarbą parodos renginyje „Šeimų forumas“ diskutuos garsūs Lietuvos tėvai bei specialistai: Simonas Urbonas, Viktorija Macijauskienė, Juventa Mudėnienė, Šarūnė Vienė, Ieva Lipkevičienė, Simona Lipnė. 

Dainius Labutis

Pasak organizatorių, šiųmetinėje lapkričio 23–25 d. vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis 2018“, skirtoje jauniems ir būsimiems tėvams, prisistato daugiau nei 130 dalyvių iš Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos ir Estijos. Daugelį jų vienijanti tematika – ekologija. 

TAVO VAIKAS

„Parodoje pristatyti naujausi ekologiniai mediniai žaislai, konstruktoriai, stalo žaidimai visai šeimai, emocinį intelektą ugdantys žaislai. Net ir patys mažiausi parodos dalyviai su rūšiavimu susipažins edukaciniame spektaklyje apie atliekų rūšiavimą namuose „Kontis ir Tvarkius“. Vyks ir žaidimai bei kūrybinės dirbtuvės, kuriose nenaudojami daiktai bus prikelti antram gyvenimui“, – pasakoja I. Reimorienė. 

Dalyviai ir lankytojai kurs kalėdinę nuotaiką kūrybinėse dirbtuvėse gaminant rankų darbo advento kalendorių, žaisliukus ir kitus papuošimus Kalėdų eglutei, o renginį vainikuos 1000 lempučių kalėdinės eglutės įžiebimas.

Pirmąją dieną parodoje apsilankė fotografas Dainius Labutis, kuris užfiksavo įdomiausias akimirkas:

Dar viena parodos erdvė – Lietuvos medicinos studentų asociacijos organizuojama „Žaislų ligoninė“. Tai tarptautinė iniciatyva, siekianti mažinti „baltųjų chalatų“ baimę. „Žaislų ligoninėje“ vaikai susipažins su gydytojo darbu ir dažniausiai tokio amžiaus vaikams atliekamomis diagnostinėmis procedūromis. Ši iniciatyva vykdoma daugiau nei 30 pasaulio šalių.

„Statistiškai, kas antras vaikas bent kartą gyvenime yra patekęs į ligoninę, o viskas, kas vaikams nutinka pirmą kartą, dažniausiai kelia baimę. „Žaislų ligoninėje“ kuriame tariamą registratūrą, gydytojo kabinetą, vaistinę, o vaikai turi galimybę įsijausti į gydytojo vaidmenį ir „sergantiems žaislams“ žaidimo forma atlikti įvairias procedūras, pavyzdžiui, paskiepyti, paimti kraują. Po to kiekvienas vaikas gauna diplomą, patvirtinantį, jog yra „žaislų gydytojas“. Tokiu būdu vėliau atsidūrę gydytojo kabinete vaikai nepatiria tiek streso, nes jau žino gydytojo kabineto rutiną“, – pasakoja Loreta Kavaliukaitė, Nacionalinės visuomenės sveikatos komiteto koordinatorė.

TAVO VAIKAS laukia lankytojų su vaišėmis ir dovanomis

Jei užsuksite į TAVO VAIKO stendą, kuris įsikūręs parodoje „Vaikų šalis“, visas dienas susitiksite su žurnalo ir portalo kūrėjais. Taip pat palankia kaina galėsite užsiprenumeruoti žurnalą TAVO VAIKAS metams. Prenumeruoti žurnalą metams yra ne tik 40 proc. pigiau, negu pirkti, bet ir gausite dovanų!

TAVO VAIKAS

TAVO VAIKO stende vaišiname bulvių trapukais MILIPOP su burokėliais.
TAVO VAIKO stende vaišiname bulvių trapukais MILIPOP su burokėliais.
Dainius Labutis

Didžiausia mūsų paruošta staigmena – proga tapti žurnalo veidu! Tam tikromis valandomis stende šeimų su mažyliais laukia fotografai. Jie įamžins mažylį ir pasibaigus parodai išrinksime vieną vaikelį, kuris taps TAVO VAIKO žurnalo veidu ir fotografuosis viršelio fotosesijoje!

Fotografai stende dirba:

šeštadienį: 13-17 val.

sekmadienį: 11-13 val.

TAVO VAIKAS

Iškeisk kuponą į dovanėlę. TAVO VAIKO žurnaluose Nr.11 ir Nr.12 rasite drambliuko paveikslėlį, kurį reikia iškirpti ir atsinešus į stendą iškeisite į dovanėlę, kurią palydės mūsų palinkėjimas pasitikti žiemą sveikiems – maisto papildas „Gripolis vaikams“ skirtas vaikams nuo 3 metų.

Dainius Labutis

Hipp lauktuvės jaunoms šeimoms laukia mūsų stende.
Hipp lauktuvės jaunoms šeimoms laukia mūsų stende.
Dainius Labutis

Išrink šauniausią 2018 metų TAVO VAIKO viršelį ir laimėk LEGO Advento kalendorius dovanų! Stende pakviesime atiduoti savo balsą už vieną labiausiai Jums patikusį 2018 metų TAVO VAIKO viršelį. Dviems iš balsavusiųjų atiteks nuostabios dovanos – LEGO Advento kalendoriai.

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ paroda „Vaikų šalis 2018” lankytojų lauks iki sekmadienio, 25 dienos. Šeštadienį durys atveriamos nuo 10 iki 18 val., o sekmadienį – nuo 10 iki 17 val.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI