JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Seime – tarptautinė konferencija

Seime – tarptautinė konferencija, skirta vaikų literatūrai

2019 m. spalio 9–10 d. įvyks tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai, kuriuos organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami LR Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

XXI a. dažnai vadinamas vizualumo amžiumi, tad spalį vyksianti konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ organizuojama siekiant aptarti vis augantį dėmesį vaizdui vaikų knygos kūrybos ir leidybos procesuose. Iliustracijos, jų pateikimas, knygos dizainas ir įvairūs grafiniai sprendimai dabar aktualūs kaip niekad anksčiau ir dažnai daro nemenką įtaką vaikų skaitybai.

Konferenciją, vyksiančią spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų konferencijų salėje, sudarys trys sesijos. Pirmojoje „Žanrų variacijos ir inovacijos“ išgirsime akademikų pranešimus apie paveikslėlių knygas, komiksus, iliustracijas. Antrojoje sesijoje „Vizualinis raštingumas: poreikis ir praktika“ bus kalbama apie vizualinio raštingumo aktualumą, jo mokymo ir mokymosi galimybes ir kt. Paskutinėje sesijoje kūrybiniais iššūkiais ir sprendimais dalysis paveikslėlių knygų kūrėjai.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitys ne tik įvairūs specialistai iš Lietuvos (doc. dr. Jolita Liškevičienė, psichologė Asta Blandė, iliustratorė Aušra Kiudulaitė), bet ir iš užsienio. Į konferenciją atvyksta akademikai Kai Mikkonen (Suomija), Maria Lassen-Seger (Suomija) ir Anne Skaret (Norvegija). Apie vizualinį raštingumą pasakos iliustruotoja Stella East (Kanada, Norvegija), buvusi Švedijos skaitymo ambasadorė Anne-Marie Körling (Švedija), Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Italijos skyriaus viceprezidentė Deborah Soria (Italija). O kūrėjai Miriam Moss (Didžioji Britanija), Åsa Lind (Švedija), Anete Melece (Latvija) bei Joanna Bartosik (Lenkija) kalbės apie paveikslėlių knygų kūrybos procesą.

Antrąją konferencijos dieną (spalio 10 d.) besidomintieji bus kviečiami pasimokyti dirbti su bežodėmis knygomis bei pasiklausyti diskusijos apie paveikslėlių knygų reikšmę bei jų kūrimo subtilybes Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Tą dieną vyks ir įvairios kūrybinės dirbtuvės vaikams.

Konferencijos metu ir visą spalio mėnesį veiks dvi parodos: Nacionalinės bibliotekos V a. atrijuje bus eksponuojama garsaus lietuvių dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus personalinė paroda, o Vaikų ir jaunimo literatūros departamente – po pasaulį keliaujanti bežodžių knygų kolekcija.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI