JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Šeimoms

Šeimoms, praradusioms pajamas per karantiną, sudaryta galimybė gauti didesnius vaiko pinigus

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Išmokų vaikams įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-4776(2), kuriomis nuspręsta šeimoms, praradusioms pajamas per karantiną, sudaryti galimybę pretenduoti į didesnius vaiko pinigus. Už naujas nuostatas balsavo 126 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras.

Universalios išmokos vaikui (vaiko pinigų) dydis nuo 2020 m. sausio 1 d. siekia 60,06 eurų. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus (vertinant šeimos pajamas), ir šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų bei neįgalius vaikus (nevertinant pajamų), papildomai skiriama 40,17 eurų.

Nepasiturinčia šeima laikoma tokia, kurioje vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 eurų, neįskaitant pačių vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Tačiau, kai vertinamos šeimos pajamos, šiuo metu atsižvelgiama į 12 mėnesių laikotarpį.

Priimtomis pataisomis nutarta, kad vertinant nepasiturinčios šeimos pajamas bus atsižvelgiama ne į 12 mėnesių, o į karantino laikotarpiu sumažėjusias šeimos pajamas. Didesnė išmoka bus skiriama 3 mėnesiams, kad daugiau šeimų, praradusių pajamas per karantiną, galėtų gauti po 100 eurų vienam vaikui.

Ši nauja nuostata galios 6 mėnesius po ekstremalios situacijos ir karantino pabaigos. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, papildomai didesnius vaiko pinigus galėtų gauti apie 33 tūkst. vaikų.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI