„Radistas” Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.
Rolandas sako, kad jausmas sulaukus pirmo ir antro vaiko – kitoks.
„Pirmą kartą tapęs tėvu verkiau iš išgąsčio ir jausmų pertekliaus, kad pagaliau sulaukiau, o antrą kartą – iš laimės, kad gimė mergaitė. Antrą kartą buvo gal šiek tiek lengviau, nebėra to beprotiško streso, net sauskelnes, atrodo, taip lengvai ir greitai pakeičiu. Kai prisimenu, kaip pirmą kartą maudėme Motiejų, tai buvo kažkas tokio – vandenį vis tikrinome alkūnėmis ir termometru, bijojome peršaldyti, pačiam prakaitai upeliais liejosi iš įtampos, atrodo, vykdėme kažkokią slaptą ir labai svarbią misiją, nuo kurios priklausė visų likimas… Meilės Marijos pirmosios maudynės buvo visiškai kitokios, atsirado pasitikėjimo savimi ir supratimas, kad tas vaikelis – ne krištolinis ir nuo menkiausio prisilietimo nesuduš.
Sulaukėme labai daug sveikinimų, daug daugiau, nei gimus Motiejui, mūsų draugai aplinkui visi jau turi vaikų – ir ne po vieną, smagu, kai sveikina ir gėlių dovanoja tėvai tėvams. Anksčiau būdavo maždaug tokia draugų reakcija: „Sulaukei vaiko? A, gerai, sveikinu, o aš „mocą” nusipirkau.” Dabar jau daugelis mūsų draugų žino, koks tai didžiulis džiaugsmas – sulaukti vaikų ir drauge kokia atsakomybė.”
Visą interviu skaitykite naujausiame (balandžio mėnesio) žurnale „Tavo vaikas” (nr. 4).
Anksčiau, senų senovėje, kai šeima sulaukdavo vaikų, juos augindavo visas kaimas, visa giminė, gentis: vaikai būdavo tarsi visų. Šiandien vaiką augina mama ir tėtis, jei pasiseka – viena kuri močiutė, jei sekasi mažiau – auklė arba darželis. Kaip dėl to jaučiasi vaikai?
Vaikų ir paauglių psichiatrės psichoterapeutės Godos Bačienės konsultacija – str. „Mano gentis”.
Lietuvos mokslininkai atlieka unikalų tyrimą „Šiuolaikinės informacinės technologijos ir vaikų sveikata”. Unikalus jis tuo, kad tiriamieji yra mūsų mažamečiai.
Mokslininkai domisi, kokią įtaką jų raidai, fizinei ir psichinei sveikatai, miego higienai bei valgymo įpročiams daro kasdienybe tampančios informacinės technologijos, įvairūs išmanieji ekranai.
Išsamiau apie tyrimo rezultatus pasakoja psichologė prof. Roma Jusienė str. „IT: užburtas ratas”.
Šeimoje dar vieno vaiko gimimas ne visiems būna šventė, kol tėvai džiaugiasi naujagimiu, vyresnis vaikas dažnai išgyvena tikrus jausmų uraganus – ir ne visi jie malonūs. Išsami psichologės Jūratės Baltuškienės konsultacija tėvams, sulaukusiems antragimio, o kaip elgtis su pirmagimiu, str. „Nenoriu brolio!“
Belaukiant pavasario švenčių apelsinais kvepiantis, traškus ir gardus neapolietiškas pyragas tikrai taps jūsų velykinio stalo puošmena. Dėmesio! Jam paruošti prireiks savaitėlės, bet kiekviena įdėta minutė ragaujant atsipirks su kaupu. Paskubėkite!
Recepto ieškokite str. „Skanios Bajalių istorijos”.
Viršelyje – 1 m. 2 mėn. Matas
„Zara“ drabužiai
Fotografės Nendrės nuotrauka
Kaip sakė mama Vaida, berniukas labai linksmas, bet per fotosesiją šypsena netryško, tiesiog ramiai ir, atrodė, net atsakingai pozavo. Fotografė Nendrė pirmą kartą matė tokį mažylį, kuris, net nieko jam nepaaiškinus, elgėsi it modelis profesionalas – truputį pažaisdavo ir vėl rimtai nusiteikęs grįždavo papozuoti.
Matas niekaip iš glėbio nepaleido savo geriausio draugo meškiuko. Mama Vaida pasakojo, kad dažnai tą meškiną tenka imti į keliones, antraip Matas liūdi. Berniukas labai bendraujantis, nebijo svetimų žmonių, nes jau nuo pusės metų lanko „7 intelektų programą“, kurioje mokoma kaip lavinti kūdikius ir vyresnius. Matas dabar mokosi prancūzų kalbos, na, ir kas, kad dar pats nekalba, užtat atidžiai klausosi.