JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kelionės lėktuvu su vaikais naujoje realybėje: ką būtina įsidėmėti ruošiantis skrydžiui?

Kelionės lėktuvu su vaikais naujoje realybėje: ką būtina įsidėmėti ruošiantis skrydžiui?

Įsibėgėjant vasaros sezonui, vis daugiau žmonių su savo atžalomis pradeda ruoštis kelionėms į mėgstamas atostogų šalis. Tam, kad kelionė nuo pat pradžių būtų sklandi, patariama iš anksto pasidomėti galiojančiais saugumo reikalavimais konkrečioje šalyje, į kurią vykstama, taip pat oro uoste taikomomis taisyklėmis. Lietuvos oro uostai dalinasi patarimais, kuriuos verta žinoti ruošiantis kelionei su vaikais.

Formų pildymas – prieš atvykstant į oro uostą

Pasak Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovės Rasos Petraitienės, ruošiantis vasaros išvykai patariama pasidomėti formomis, kurias būtina užpildyti dar prieš atvykstant į šalį. Jos, kaip pabrėžia R. Petraitienė, galioja ne vien suaugusiems žmonėms, bet ir vaikams.

„Visi asmenys, dar prieš atvykdami į Lietuvą, turi užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir užpildyti elektroninę anketą – jų pildymas lieka privalomas visais atvejais. Panašias formas yra įsivedusios ir daugelis turistų pamėgtų šalių, tad siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama apie jas pasidomėti iš anksto ir užpildyti dar prieš atvykstant į oro uostą“, – sako Lietuvos oro uostų keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė.

Ji atkreipia dėmesį, kad antžeminio aptarnavimo bendrovės pastebi, jog daugėja atvejų, kai tikrinant dokumentus privalomos formos nebūna užpildytos vaikams. Tokiu atveju jos pildomos pačiame oro uoste, o tai lemia susidarančias laukiančiųjų eiles, lėtesnę registraciją.

Pasidomėti individualiais šalių reikalavimais

Nors nuo liepos 1 d. saugų ir laisvą piliečių judėjimą lengvinantis Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninis COVID pažymėjimas prieinamas visose ES šalyse, Lietuvos oro uostų atstovė primena, kad valstybės narės turi teisę taikyti individualius reikalavimus.

Tai reiškia, kad COVID-19 pažymėjimo turėjimas nebūtinai automatiškai užtikrina patekimą į norimą šalį, tad prieš rengiantis kelionei patariama išsiaiškinti tuo metu galiojančius konkrečios šalies reikalavimus – ar šalis atvira turistams, ar reikia pildyti keliautojo anketą, ar reikalinga saviizoliacija atvykus, jei taip, kokiam laikotarpiui, ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo ir t.t. Šią informaciją keleiviams gali suteikti ne tik oro bendrovių, kurių bilietai perkami, atstovai, bet ir oficialios valstybės institucijos, taip pat ji lietuvių kalba randama „Re-open EU“ interneto svetainėje arba programėlėje.

Taip pat primenama, kad keliaujančiam vaikui, kaip ir kiekvienam suaugusiam asmeniui, būtina turėti galiojantį asmens dokumentą. Tai gali būti asmens tapatybės kortelė arba pasas, tačiau svarbu žinoti, kad vaiko gimimo liudijimas nėra keliauti leidžiantis dokumentas.

Jeigu vaikas į kelionę skrenda tik su vienu iš tėvų arba su lydinčiu asmeniu, priklausomai nuo šalies, į kurią skrendama (priklauso Šengeno erdvei ar ne), gali tekti turėti notaro patvirtintą kito tėvo ar abiejų tėvų sutikimą. Vykstant į šalį, kurioje reikia vizų, privaloma gauti vizą ir savo vaikui, nepriklausomai nuo jo amžiaus.

Skrydžio laukimui – specialios erdvės

Augant aviacijos srautams, Lietuvos oro uostų atstovė ragina keleivius atvykti į oro uostą likus mažiausiai 2 valandoms iki skrydžio. Taip būtų išvengiama skubėjimo ir ramiai ruošiamasi skrydžiui, o tuo pačiu būtų laiko išspręsti kylančias problemas, jei tokių būtų.

Tam, kad šis laukimo laikotarpis neprailgtų, ypatingai į kelionę išsiruošus su vaikais, Vilniaus oro uoste įrengta laisvalaikio erdvė „Play and Read“ (liet. „Žaisk ir Skaityk“). Joje galima rasti žaidimų zoną, knygų ir kitų leidinių skaityklą, krėslus bei kitas skrydžio laukimą palengvinančias veiklas. Tuo tarpu mažieji lankytojai gali išbandyti įvairius žaidimus, sieną, skirtą piešimui ir spalvinimui, taip pat paskaityti knygų iš erdvėje esančios bibliotekos.

„Šeimoms su kūdikiais sudaryta galimybė skrydžiams pasiruošti ar pamaitinti, pervystyti vaikus specialiai įrengtuose vaiko priežiūros kambariuose, Vilniaus oro uoste yra vaikams skirtų vežimėlių, gultukų, geriamo vandens stotelės. Tam, kad nereikėtų laukti bendroje eilėje, galima pasinaudoti aviacinio saugumo patikroje specialiai atitverta „žalia juosta“, skirta šeimoms su mažais vaikais“, – patarimais dalinasi Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI