JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ukraina įvedė privalomą skiepijimą mokytojams

Ukraina įvedė privalomą skiepijimą mokytojams

Ukraina ketvirtadienį nurodė, kad mokytojams ir kai kuriems valstybės pareigūnams skiepai nuo COVID-19 bus privalomi, nes šalis susiduria su didėjančiu užsikrėtimų skaičiumi ir vangiu skiepijimusi.

Maždaug 40 milijonų gyventojų turinčios buvusios sovietinės valstybės valdžios institucijos iš pradžių stokojo vakcinų, o dabar patiria sunkumų, kad įtikintų skeptiškai nusiteikusius gyventojus skiepytis.

“Šiuo sprendimu siekiama apsaugoti ukrainiečių gyvybę ir sveikatą“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Viktoras Lyaško.

Mokyklų ir universitetų mokytojai bei kai kurie valstybės tarnautojai turės vieną mėnesį pirmajai vakcinos dozei gauti, antraip bus „atleisti iš pareigų“ be atlygio, pranešė ministerija.

Ukrainoje prieinamos keturios vakcinos, įskaitant „AstraZeneca“, „Pfizer“ ir „Moderna“, tačiau tik 16 proc. Ukrainiečių yra visiškai paskiepyti. Iki rugsėjo pabaigos 46 proc. Ukrainos mokytojų buvo visiškai paskiepyti, nurodė sveikatos apsaugos ministerija.

V. Lyaško sakė, kad dauguma koronaviruso pacientų, kuriems prireikė ligoninės priežiūros, „nebuvo paskiepyti“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje užfiksuota daugiau nei 2,4 milijono koronaviruso atvejų ir daugiau kaip 57 tūkst. mirčių.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI