JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS

7 kelionių idėjos pagal vaikų pomėgius: ką rudenį Lietuvoje veikti su šeima?

Artėjant moksleivių rudens atostogoms, daugelis tėvų neriasi iš kailio svarstydami, ką dar būtų galima nuveikti su savo atžalomis. Tam, kad atradimų ir atostogų džiaugsmas lydėtų net ir orams subjurus, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ dalijasi rekomendacijomis, iš kurių muziejų, edukacijų ar veiklų bus sunku ištempti net ir mažuosius kritikus. 

Kelionių planavimas gali būti lengvas ir malonus – norintiems išvengti nesusipratimų „Keliauk Lietuvoje“ rekomenduoja išvykoms tinkamai pasiruošti iš anksto. Agentūra pristato atnaujintą šeimų turizmo produktą „Lietuva šeimoms. Jei tavo supergalia – smalsumas“ ir primena, kad iki š. m. lapkričio 22 dienos galioja ir „Trečiosios nakvynės“ akcija, kuria pasinaudojus, projekte dalyvaujančiose apgyvendinimo įstaigose, galima prasitęsti savo atostogas su šeima dar viena nemokama naktimi.

 

7 kelionių idėjos atostogoms su šeima – žemiau:

 

1.    Meno ir istorijos gerbėjams

 

Žaislų muziejus
Žaislų muziejus
Ryčio Rakštiko nuotr.

Meno ir istorijos mėgėjų kategorijoje pristatomi interaktyvūs muziejai, kurie kviečia ne tik stebėti objektus iš šono, bet ir juos liesti, bandyti, žaisti. Čia tiek maži, tiek dideli keliautojai turi galimybę surengti gyvos muzikos koncertą Tautinių instrumentų muziejuje, prakalbinti stebuklingas skulptūras miesto centre ar apsilankyti unikaliame, vieninteliame tokiame Baltijos šalyse – „Žaislų muziejuje“.

 

2.    Nenustygstantiems vietoje – pramogos gryname ore

 

Taurų parkas
Taurų parkas
Augustino Matulevičiaus nuotr.

Nuo kukurūzų labirintų iki nuotykių parkų – tokį maršrutą galima susikurti aktyvių pramogų mylėtojams, nuolat ieškantiems iššūkių, adrenalino ir naujovių. Kategorijoje – pasiūlymai pereiti visus basų kojų takus, iššokinėti rutinos nuovargį batutų parkuose ar susipažinti su indėnų kultūra Vinetu kaime.

 

3.    Paslapčių ir mistikos fanams

 

Vienintelis pasaulyje Velnių muziejus, Raganų kalnas, Baltijos jūros lobius pristatantis Gintaro muziejus, pabaisa Vilniaus požemiuose. Šios ir kitos tiek mažus, tiek didelius intriguojančios vietos yra puikus įrodymas, kad Lietuvoje tebėra gyvos pasakos ir legendos. Daugelio jų šaltinis – autentiški lietuvių liaudies pasakojimai ir baltų mitologija. Apsilankymas šiose paslaptingose stotelėse, papildys kelionę nepakartojamomis patirtimis.

 

4.    Gyvūnų mylėtojams

Lietuvos jūrų muziejus, Elnių SPA, Safari, Pelėdų parkas – tai vos keli objektai, kuriuos būtina aplankyti keliautojams, mylintiems gyvūnus ir tiems, kurie negali nė dienos ištverti be gamtos. Kiekviena šių vietų – unikali, kviečianti ne tik iš šono stebėti gyvūnų gyvenimą, bet ir į jį įsilieti – juos maitinant, vedžiojant, glostant.

 

5.    Dievinantiems vandens pramogas

 

Vichy vandens parkas
Vichy vandens parkas
Augustino Matulevičiaus nuotr.

Jūsų šeima dievina poilsį ir pramogas prie vandens? Tuomet ši kategorija skirta kaip tik jums. Lietuvoje ne tik gausu upių, ežerų ar kitų vandens telkinių, bet ir juose įkurtų vandenlenčių parkų, smagių kliūčių ruožų ar net specialiai įrengtų plaukiojančių sūpynių. Norintys šiek tiek ramybės, šiltuoju metų laiku šalyje gali išbandyti unikalų pasiplaukiojimą skaidriomis valtimis – su permatomu dugnu, o keliaujant šaltuoju laikotarpiu – pasimėgauti vandens parkų siūlomomis paslaugomis viduje.

 

6.    Technikos fanams

 

Energetikos ir technikos muziejus
Energetikos ir technikos muziejus
Augustino Matulevičiaus nuotr.

Retos atžalos netraukia judanti, riedanti, skrendanti technika, ypač, jei ją galima išbandyti pačiam. Jeigu savo kelionei ieškote būtent tokių neįprastų pramogų – ši, technikos fanams skirta kategorija, skirta jūsų šeimai. Lietuvoje – gausus pasirinkimas įvairios technikos priemonių gerbėjams. Nuo siauriausio geležinkelio, lėktuvo pilotavimo simuliacijos iki karinės ir senovinės technikos eksponatų.

 

7.    Skonių patirtys ir muziejai smaližiams

 

Paskutinis, tačiau kone pats saldžiausias galimas kelionių maršrutas – ten, kur kvepia šokoladu, medumi ir pyragais. Sakoma, kad keliaujant naujas vietas ir naujas patirtis reikia ragauti ne tik akimis ir širdimi, bet ir liežuviu. Gastronominės stotelės suteikia naujų spalvų ir potyrių kiekvienai kelionei. Lietuviška virtuvė išsiskiria natūralumu, sezoniškumu, sveikais vietos produktais ir vaikams draugiškais receptais.

 

Primename, kad specialų akcijos kodą nemokamai trečiai nakvynei gauti galima užsiregistravus puslapyje www.keliauklietuvoje.lt.

 

„Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, šiuo metu projekte dalyvauja daugiau nei 240 apgyvendinimo paslaugų teikėjų: kai kurie jų siūlo ne tik nakvynes, bet ir nemokamus pusryčius, apsilankymą baseinų ir pirčių erdvėje bei kitas aktyvias pramogas. Dėl papildomų į paketą įskaičiuotų paslaugų keliautojai raginami teirautis apgyvendinimo įstaigų individualiai.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI