Vaikas su tėvais automobilyje keliauja nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų. Tiesa, kelionės keičiasi. Iš pradžių, automobilio gale – nugara į priekį, vėliau gale, tačiau atsisukus į priekį. Galiausiai, ateina metas, kuomet vaikas gali sėsti į priekį, šalia vairuotojo.
Iki kada vaikui automobilyje reikia spec. kėdutės?
Anksčiau pagal kelių eismo taisykles vaikai nuo gimimo iki 12 metų arba iki 150 cm ūgio turėjo būti vežami specialioje vaikiškoje kėdutėje. Visgi, įgyvendinant Europos Sąjungos vaikų vežimo motorinėmis transporto priemonėmis taisykles, amžiaus kriterijus buvo panaikintas, paliekant tik ūgio reikalavimus. Taigi, dabar mažasis keliautojas, kurio ūgis mažesnis nei 135 cm, turi būti vežamas automobilio kėdutėje arba apsaugos sistemoje, neatsižvelgiant į jo amžių.
Kada galima sėsti į priekį?
Į priekį galima sodinti net ir kūdikį, tačiau tam yra specialūs reikalavimai: turi būti atjungtos oro pagalvės, kūdikis turi sėdėti nugara į priekį. Važiuojant 70 km/h greičiu nuo smūgio oro pagalvė išsiskleidžia per 0,03 sekundės maždaug 250 km/h greičiu. Toks smūgis kūdikiui, kuris pats nelaiko galvos, deja, bet gali būti mirtinas.
Na, o didesni vaikai, kurie yra žemesni nei 135 cm, turi sėdėti ant specialios kėdutės. Tai – ne visai kėdė, o greičiau paaukštinimas, ant kurio atsisėdęs vaikas, taps aukštesnis ir saugos diržai atitinkamai apsaugos jį nelaimės atveju.