JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Idėjos pavasario išvykoms su vaikais: trys kelionės autobusu už prieinamą kainą

Idėjos pavasario išvykoms su vaikais: trys kelionės autobusu už prieinamą kainą

Pavasariškas oras vėl pažadina žmonių norą keliauti ir atostogauti, todėl tolimojo keleivinio transporto organizatoriaus „FlixBus Baltic“ vyresnioji verslo plėtros vadovė Angelina Kostiukova dalinasi patarimais, kur šį pavasarį keliauti autobusu iš Lietuvos už prieinamą kainą.

„Kelionė autobusu susijusi ne tik su tikslu maršruto pabaigoje, bet ir su patiriamais įspūdžiais pačios kelionės metu. Autobusai pasiekia įvairias vietoves, kurios ne visada pasiekiamos oro transportu ar traukiniais – pavyzdžiui, kaimeliai arba maži miestai. Žmogus turi galimybę keliauti lėtai ir mėgautis kraštovaizdžiais, miestais“, – sako A. Kostiukova.

Pašnekovė pabrėžia, kad, be kitų privalumų, kelionės autobusais prisideda prie aplinkos tausojimo ir yra ekonomiškesnės.

„Pavyzdžiui, autobusas išskiria 26 gramus anglies dioksido vienam keleivio nuvažiuotam kilometrui. Tai yra bent penkis kartus mažiau nei automobilis ir bent aštuonis kartus mažiau nei lėktuvas. Negana to, kelionės kaina yra gerokai mažesnė nei keliaujant automobiliu ar lėktuvu, todėl tai puiki alternatyva tiems, kurie nori keliauti kuo ekonomiškiau ir kiek įmanoma tvariau“, – teigia ji.

A. Kostiukova pristato 3 populiarias kelionių kryptis, tinkančias tiek individualioms, arba solo, tiek šeimos ar draugų kelionėms, o visus išvardintus miestus galima tiesiogiai pasiekti autobusu iš Lietuvos.

Iš pelenų pakilęs feniksas: Varšuva

„Kadaise Varšuva buvo vadinama Rytų Europos Paryžiumi – tai buvo vienas gražiausių Europos miestų, kol per Antrąjį pasaulinį karą buvo sulyginta su žeme. Per pastaruosius kelis dešimtmečius Varšuva atsikūrė, pakilo iš pelenų ir vėl tapo vienu didžiausių senojo žemyno miestų. Šiuo metu tai yra viena populiariausių lankytinų vietų Europoje“, – dalinasi A. Kostiukova.

Anot pašnekovės, vaikščiodami po į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą senamiestį galite pamatyti beveik viską, ką Lenkijos sostinė gali pasiūlyti. Varšuvos senamiestyje yra daugybė lankytinų objektų, tokių kaip Abiejų Tautų Respublikos (ATR) valdovų pilis, Barbakano tvirtovės muziejus, Šventojo Jono arkikatedra bei gausybė paminklų. Šiame rajone taip pat yra daug parduotuvių ir restoranų, kuriuose galima paragauti tradicinės lenkų virtuvės patiekalų.

Varšuva
Varšuva
Pranešimas spaudai

Kur eiti ir ką nuveikti?

·      Pasivaikščiokite „Karališkuoju keliu“, kuriame gausu parduotuvių, restoranų ir lankytinų objektų ir kuris neabejotinai yra viena garsiausių miesto gatvių.

·      Pasigrožėkite didingiausia miesto pilies aikšte ir joje esančia Zigmanto Vazos kolona.

·      Interaktyviajame Šopeno muziejuje susipažinkite su garsiausiu Lenkijos kompozitoriumi Frederiku Šopenu.

·      Pasigrožėkite vaizdu iš aukščiausio Europoje laikrodžio bokšto.

·      Aplankykite Varšuvoje esančias vienas didžiausių žydų kapinių, kuriose yra daugiau kaip 250 tūkst. kapų.

·      Keliaujant su vaikais būtina užsukti į Koperniko mokslo centrą. Jame įrengtas planetariumas, mokslinės laboratorijos ir daug kitų eksponatų.

·      Įspūdingas reginys laukia ir Varšuvos nacionaliniame muziejuje, kuriame pristatomas Lenkijos kultūrinis paveldas, taip pat eksponatai iš Senovės Graikijos, Egipto ir kitų Europos meno kolekcijų.

·      Pasisvečiuokite Neono muziejuje – vieninteliame tokio pobūdžio muziejuje Europoje.

Praha – architektūrinis Babelis

„Čekijos sostinė Praha yra tikras architektūros vadovėlis. Čia rasite romaninių koplyčių, rūsių, gotikinių katedrų, barokinių rūmų ir sodų, secesijos stiliaus pastatų bei unikalios kubizmo architektūros – tai vieta, kuriai nėra lygių visame pasaulyje. Prahą būtina aplankyti bent kartą gyvenime“, – tikina „FlixBus Baltic“ verslo plėtros vadovė.

Ji priduria, kad nedaug miestų turi tokią magišką upę kaip Vltava, per kurią vien Prahoje nutiesta daugiau kaip 30 tiltų. Tuo tarpu istoriniai miesto sodai ir parkai tikriausiai yra vienas didžiausių Prahos turtų. Jų yra daugiau nei 200, o seniausi įkurti dar viduramžiais.

Berlynas
Berlynas
Pranešimas spaudai

Kur eiti ir ką nuveikti?

·      Pasivaikščiokite seniausiu šalyje Karolio tiltu sutemus.

·      Pasigrožėkite Prahos pilimi ir greta jos nutiesta gatve. Ji garsėja spalvingais namais, kurie XVI a. buvo pastatyti pilies sargybiniams apgyvendinti

·      Aplankykite vieną įspūdingiausių gotikinių statinių – Taino Dievo Motinos bažnyčią arba Prahos moderniosios architektūros pavyzdį – „Šokančius namus“.

·      Garlaiviu nuplaukite iš miesto centro į Prahos zoologijos sodą, kuris yra laikomas vienu gražiausių zoologijos sodų pasaulyje.

·      Pasivažinėkite istoriniu Prahos tramvajumi ir mėgaukitės vaizdu iš Žižkovo televizijos bokšto apžvalgos aikštelės.

·      Atsipalaiduokite vienoje didžiausių ir romantiškiausių Prahos žaliųjų erdvių – Petříno soduose. Nepraleiskite progos užkopti ant sode esančio kalno, nuo kurio atsiveria patys gražiausi vaizdai.

·      Labai svarbu ir verta pamatyti Romos katalikų simbolį – Prahos Kūdikėlį Jėzų.

Berlynas, kuriame galite būti kuo tik norite

Berlynas – tai miestas, kuriame kiekvienas gali rasti kažką įdomaus sau: nuo muziejų, lankytinų vietų ir koncertų iki „blusturgių“ ar vietinių užeigų. Pašnekovė teigia, kad būtent dėl miesto įvairovės žmonės čia visada sugrįžta.

„Berlynas turi du skirtingus veidus. Vienas „žiūri“ į Vakarus, kitas – į Rytus. Tai yra skirtumai, kuriuos šiandien pirmiausiai pajaučiame miesto architektūroje, todėl tikrai verta pasivaikščioti palei Berlyno sienos liekanas. Beje, lankytojai Berlyną dažnai prisimena dėl vietinių gyventojų atvirumo ir geranoriškumo – čia niekas į žmones nežiūri kreivai dėl jų drabužių, šukuosenų ar kitų bruožų. Čia gali būti toks, koks ir trokšti būti širdyje“, – dalinasi A. Kostiukova.

Kur eiti ir ką nuveikti?

·      Pasigrožėkite miesto panorama iš Berlyno televizijos bokšto.

·      Puikus vaizdas taip pat atsiveria ir iš Kollhofo bokšto apžvalgos aikštelės.

·      Architektūros mėgėjams didelį įspūdį turėtų palikti neobarokinis Parlamento pastatas.

·      Už mažiau nei pusės kilometro į pietus nuo Parlamento pastato stovi Brandenburgo vartai, laikomi vienu iš žymiausių Berlyno simbolių.

·      Sekmadieniais apsilankykite Mauerpark‘e, kur po atviru dangumi vyksta blusų turgus ir įvairūs renginiai, pavyzdžiui, dainuojama karaokė.

·      Atsipalaiduokite sodą primenančiame Körnerpark‘e.

·      Apsipirkite Švarcenbergo namų turguje, kuriame vyrauja gausus įvairių prekių pasirinkimas.

·      Trečiadieniais užsukite į Berlyno filharmoniją, kur vyksta nemokami pietų koncertai.

·      Pasižvalgykite neįprastame, tačiau ypač vaikams patiksiančiame kompiuterinių žaidimų muziejuje (Computerspielemuseum).

·      Pažinkite Berlyno požeminį pasaulį su metro kabrioletu – 35 km/h greičiu važiuojančiu atviru metro vagonu.

·      Pasidomėkite dinozaurų istorija gamtos muziejuje Museum für Naturkunde.

„Nesvarbu, ar vykstate į Varšuvą, Prahą, ar Berlyną – nei vienas iš šių miestų tikrai nenuvils. Beje, pakeliui esantys miesteliai ar kaimai taip pat gali nustebinti savo vaizdais, tad pavasario išvyka galėtų apimti kelių miestų aplankymą vienos kelionės metu”, – reziumuoja A. Kostiukova.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI