JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Klaipėdos rajone - dar vienas darželis

Klaipėdos rajone – dar vienas darželis

Kitąmet Klaipėdos rajono Sendvario seniūnijoje įsikurs dar vienas darželis. Planuojama, kad jame bus suformuotos trys vaikų grupės, o iš viso bus galima priimti apie 45-is darželinukus. Per šiuos ir ateinančius metus privačiomis iniciatyvomis vien Sendvaryje darželinukams bus sukurta daugiau kaip 200-ai naujų vietų, rašoma pranešime spaudai.

Naujasis privatus darželis „Vaikų pieva“ Sendvario seniūnijoje, Klemiškės II kaime, Pareikių gatvėje, duris atvers 2021 m. rudenį. Jame numatytos trys grupės, suskirstytos pagal amžiaus tarpsnius. Jos bus nedidelės, iki 15 vaikų. O kiekvienos grupės ugdymu rūpinsis 2 pedagogai. Darželio įkūrėjai sako, kad prasminga veikla vaikai bus užimti visą dieną. Įvairus papildomas užimtumas bus organizuojamas atsižvelgiant ir į tėvų pageidavimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas muzikiniam ugdymui, veiks mažųjų ansamblis.

„Mes planuojame statyti šiuolaikišką ir modernų pastatą, kuris suprojektuotas specialiai vaikų darželiui. Jo vidaus erdviniai sprendimai padės vaikams pažinti save ir aplinkinį pasaulį, skatins tyrinėti, eksperimentuoti, sudarys sąlygas mokytis žaidžiant. Darželio erdvės mobilios, jas bus galima transformuoti pagal poreikį ir tikslus, stiprinančius vaikų smalsumą, lavinančius fantaziją. Šiame darželyje į bendras veiklas galės įsitraukti įvairaus amžiaus vaikai, be to, jie turės visas sąlygas toje pačioje erdvėje vykdyti net kelias skirtingas veiklas vienu metu, netrukdydami vieni kitiems“, – sako darželio įkūrėja Vilma Einikienė.

Pasak moters, jų įstaiga bus atvira vietos bendruomenei, turės ir salę. Ją bus galima naudoti ne tik vaikų ugdymui, bet ir darželio bendruomenės poreikiams – sambūriams, šventėms, seminarams ar tiesiog bendravimui. Numatomas ir nemažas kiemas, kuriame, planuojama, augs vaikų sodinti augalai, vaismedžiai, bus daržas ir edukacinės erdvės. Savaitgaliais bus galimybė švęsti vaikų gimtadienius.

Registraciją į naująjį darželį planuojama pradėti kitų metų sausį.

Tai jau nebe pirma tokia privati iniciatyva rajone, kuri įgyvendinama Savivaldybės kvietimu. Šį rudenį du nauji darželiai duris atvers taip pat Sendvario seniūnijoje – Slengiuose ir Klemiškės II kaime.

„Šie darželiai yra suplanavę priimti apie 160-imt vaikų, bus formuojamos 8 grupės. Tad kitąmet atsiradus dar vienam darželiui, vien Sendvaryje bus sukurta kiek daugiau nei 200 naujų vietų mūsų darželinukams. Savivaldybė taip pat nežada sėdėti sudėjusi rankų. Lėšų darželių tinklo plėtrai rajone esame numatę kasmet. Be to, jau dabar mūsų skiriama dotacija tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius, yra didžiausia šalyje – 200 eurų. Tikiuosi, kad visos šios priemonės padės greičiau ir efektyviau spręsti darželių trūkumą Klaipėdos rajone“, – sako rajono meras Bronius Markauskas.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI