JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vilniaus vicemerė: darbą sostinėje nuo pirmadienio atnaujino 93 vaikų darželiai

Vilniaus vicemerė: darbą sostinėje nuo pirmadienio atnaujino 93 vaikų darželiai

Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė informavo, kad nuo pirmadienio sostinėje darbą atnaujino 93 vaikų darželiai, į kuriuos eina per 500 vaikų. Kartu ji pažymėjo, kad į mokyklas eis ir apie 100 pradinukų.

„Mokyklos pasirūpins jų saugumu ir priežiūra“, – pirmadienį LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė R. Tamošiūnaitė.

Jos teigimu, vaikų priežiūra nuo šios savaitės užsiima ir privatūs darželiai.

„Kreipėmės ir į privačias įstaigas, darželius, mokyklas, kad jie analogiškas sąlygas suteiktų ir savo ugdytiniams, kurie lanko jų įstaigas. Dauguma privačių įstaigų atsiliepė ir tikrai visa tai įvykdys. Jei iškils tam tikrų problemų įstaigoms, neatnaujinančioms veiklos bei turinčioms sunkumų, tai atskirais atvejais spręsime ir tas problemas“, – patikino sostinės vicemerė.

R. Tamošiūnaitė taip pat pabrėžė, kad toliau duris atvers ir daugiau ugdymo įstaigų.

„Matyt po savaitės sulauksime dar daugiau mažųjų savo darželiuose. Kaip buvo kalbama su šeimomis, tai dažna šeima pabrėždavo, kad bus poreikis nuo kito pirmadienio – gegužės 4 d. Tai labai gerai, nes tai leidžia valdyti srautus, sudėlioti grupes ir vaikų skaičių grupėse. Manau, kad pamažu atnaujinsime visą veiklą ir, kai baigsis karantinas, galėsime startuoti visu pajėgumu – tęsti ne tik vaikų priežiūrą, bet ir vaikų ugdymą“, – teigė R. Tamošiūnaitė.

Kaip teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), nepaisant to, kad nuo pirmadienio dalis vaikų darželių atvers duris abiejų dirbančių tėvų vaikams, prie įprastinio darbo šios ugdymo įstaigos dar nesugrįš. Pasak SAM, toliau lieka galioti tvarka, pagal kurią, vaikų ir negalią turinčių žmonių priežiūrą savivaldybės turi organizuoti tik išimtiniais atvejais, jei to neįmanoma padaryti namuose – tai yra tuomet, kai tėveliai arba prižiūrintys artimieji turi dirbti ir neturi galimybės samdyti auklės ar kito suaugusiojo prižiūrėti.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI