JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Problemos po gimdymo - moteris nepatiria orgazmo

Problemos po gimdymo – moteris nepatiria orgazmo

Šį savaitgalį minima tarptautinė orgazmo diena, tačiau aukščiausią palaimos viršūnę patiria ne visos moterys. Orgazmo nebuvimas nulemia kitas reikšmingas problemas: kenkia santykiams su antrąja puse, mažina savivertę, sukelia depresinę nuotaiką. Specialistai pabrėžia, kad svarbu rasti problemos priežastis, tuomet galima parinkti tinkamus sprendimus – kai kuriais atvejais tai sekso terapija, kitais – chirurgija.

Problemos – po gimdymo

Vis dažniau moterys po nėštumo ir gimdymo kreipiasi pagalbos, nes nepatiria orgazmo. „Apie 20 proc. moterų, pasikeitus hormonams, nebejaučia malonumo lytinių santykių metu. Labai svarbu, kad apie tokias problemas moterys kalbėtųsi su savo partneriu, o ieškodamos pagalbos, ateitų spręsti jų dviese“, – sako seksoterapeutas, psichoterapeutas Vitalijus Žukas.

Tačiau negalėjimo patirti orgazmo priežastis būna ir fiziologinė. „Gamtos taip sutverta, kad didžiosios lytinės lūpos dengia mažąsias. Tam tikrais atvejais po gimdymo traumos, blogai sugijus lytinėms lūpoms, mažosios išlenda už didžiųjų, sukeldamos didelį diskomfortą moteriai. Tada svarbus ne tik estetinis, bet ir funkcinis aspektas. Mažųjų lytinių lūpų oda kitokia, panaši į gleivinę, o kai jos yra išorėje – trinasi į apatinį trikotažą, atsiranda žaizdelių, trukdo važinėti dviračiu, bėgioti ar kitaip sportuoti“, – dalijasi Andrius Pajėda, „Nordclinic“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Pasak A. Pajėdos, moterys kreipiasi, kad galėtų gyventi kasdienį aktyvų gyvenimą ir gerai jaustis lytinių santykių metu: ir sau patikti, ir nesijausti blogai prieš partnerį. Lytinių lūpų plastika padeda moterims, kurios dėl savo išorinių lytinių organų, makšties dydžio, asimetrijos ar buvusių gimdymo traumų jaučia diskomfortą. 

„Operacijos metu pašalinamas audinių perteklius, taip pat gali būti iš naujo suformuojamos norimo dydžio mažosios lytinės lūpos, atnaujinant neteisingai po gimdymo sugijusios lytinės lūpos kraštus. Dažnai kreipiasi gimdžiusios moterys, kurios lytinių lūpų plastiką kombinuoja su kitomis operacijomis – pilvo plastika, krūtų korekcija ir kitomis“, – paaiškina plastikos chirurgas A. Pajėda.

Malonumas gali būti sugrąžintas 

Dar viena problema, kai po gimdymo makštis lieka platesnė, nusileidžia makšties sienelės. Makšties stangrumo nebuvimas mažina pasitenkinimą partneriui, o moteris nejaučia įsiskverbimo momentų.

Rolandas Borkys, klinikos „Motina ir vaikas“ akušeris-ginekologas, pasakoja, kad tokiais atvejais atliekama vaginoplastika: „Ši operacija dar vadinama vaginos siaurinimu arba atjauninimu. Priklausomai nuo audinio elastingumo laipsnio, operacija gali būti labai paprasta, kai vaginos priekinėje dalyje padaromos kelios siūlės, tačiau gali tekti ir pašalinti dalį vaginos audinio ir siaurinti gilesniąją dalį.“

Vaginos stangrumo praradimą nulemia ne tik gimdymas, bet ir natūralus senėjimo procesas. „Per mėnesį atlieku iki 30 vaginoplastikos operacijų. Dauguma jų moterims, kurios nėra patenkintos lytiniu gyvenimu po nėštumo ir gimdymo, nes nebejaučia orgazmo ir nori tą pakeisti. Kai kurios susiduria su padidėjusia klitorio bure, kuri sumažina klitorio jautrumą ir kenkia lytinio gyvenimo kokybei. Tada atliekamas klitorio burės pakėlimas“, – komentuoja R. Borkys. 

Akušeris-ginekologas R. Borkys dalijasi, kad praktikoje pasitaiko ir jaunų pacienčių, kurios nori susiaurinti makštį: „Tokiais atvejais įspėjame, kad po makšties plastinių operacijų bus sudėtingesnis gimdymas. Nors siaura makštis gerina santykių kokybę, tačiau apsunkina gimdymą, todėl moteris turi būti viską gerai apgalvojusi.“

Kai priežastys – moters galvoje 

Pasak V. Žuko, dažnai moters negalėjimas patirti orgazmo atsiranda iš psichosocialinio vystymosi: „Moteris negali sukurti geidulingo ryšio su vyru, kuris gerąja arba blogąja prasme primena tėvą, nes atsiranda nesąmoningas blokas. Negalės atsipalaiduoti ir tuo atveju, jei būdama mergaite girdėjo iš mamos vyrus niekinančias frazes. Yra ir save ribojančios, labai geidulingos moterys, kurių patiriamos reakcijos stiprios ir bijo, kad bus nepatrauklios savo dejonėmis ar šauksmais.“

Tačiau daugybė problemų, kai moteris negali patirti orgazmo, yra susijusi su partneryste. „Deja, didžiąja dalimi tai vyrų problema, kad jie neatskleidžia moters. Dėl daug kartų nepavykusių lytinių aktų, moteriai atsiranda abejonės dėl būsimų. Orgazmo negalima planuoti, stebėti, nes tai blokuoja lytinių reakcijų vystymąsi“, – aiškina V. Žukas.

V. Žukas teigia, kad reguliarus nesėkmingas lytinis gyvenimas dažniausiai veda į depresiją, todėl reikia ieškoti priežasčių ir metodų, kaip pakeisti situaciją. Moterims gali padėti sekso terapija, tačiau svarbu, kad dalyvautų abu partneriai. Kita vertus, esant fiziologinėms priežastims, chirurginės intervencijos gali padėti moterims susigrąžinti orgazmą, kuris yra kokybiško gyvenimo dalis. 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI