JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Nustebsite

Nustebsite, kodėl vaikui pravirkus pirma sureaguoja mama

Kūdikių verksmas gali pasiekti net 120 decibelų – tai daugiau nei skleidžia pneumatinis plaktukas. Mokslininkai įrodė, kad vyrai ir moterys vaikų verkimą girdi nevienodai. Ir tai nėra joks pasiteisinimas!

Tėvai kūdikių verkimą girdi skirtingai

Turime sąžiningai prisipažinti, kad klausimas, kas naktimis kelsis prie kūdikio, yra viena iš klasikinių tėvų ginčų temų. Mažylis naktį nerimsta, o mamytė ir tėvelis žaidžia žaidimą – kuris pirmas sujudės, tas pralošė. Žinoma, pirmaisiais mėnesiais pasiskirstymas vaidmenimis dažnai nulemtas pačios gamtos – kas žindo, tas ir keliasi.

Tačiau vėliau? Paklausinėkite savo pažįstamųjų ir pamatysite, kad dažniausiai mieguistos į vaikų kambarį eina mamos. Kodėl? Tiesiog todėl, kad jos pirmos išgirsta, kaip atžalos verkia lovelėje. Kas nubunda, tas ir keliasi, apkloja ir nuramina mažylį. Ir paskui bambėdama grįžta į lovą. Ar negalėtų vyras irgi nors kartą? Konfliktas užprogramuotas iš anksto.

Kodėl miegantiems vyrams taip puikiai pavyksta ignoruoti verkiančius vaikus? Psichologas Davidas Lewisas dėl to visą kaltę suverčia evoliucijai. Tyrimui vadovavęs D. Lewisas mano, kad akmens amžiaus pasiskirstymas vaidmenimis nulėmė, kad moterys jautriau reaguoja į garsus, kurie galimai susiję su vaikui iškilusiu pavojumi, tuo tarpu vyrai jautresni triukšmui, kurie kelia grėsmę visai šeimai.

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

Dešimt triukšmo šaltinių, kurie priverčia nubusti vyrus ir moteris

Moterys pabunda kai…

1. … verkia kūdikis

2. … laša iš čiaupo

3. … kaimynystėje ar gatvėje triukšmaujama

4. … vyras per garsiai knarkia

5. … zirzia musė

6. … sklinda statybų triukšmas

7. … kaukia sirenos

8. … suveikia automobilio signalizacija

9. … pučia vėjas

10. … tualete nuleidžiamas vanduo

Vyrai pabunda kai…

1. … suveikia automobilio signalizacija

2. … pučia vėjas

3. … zirzia musė

4. … garsiai knarkiama

5. … tualete nuleidžiamas vanduo

6. … svirpia žiogai

7. … kaukia sirenos

8. … tiksi laikrodis

9. … sklinda statybų triukšmas

10…. laša iš čiaupo

Šis sąrašas įrodo, kad tam tikras elgesys yra nulemtas dar nuo akmens amžiaus laikų. Vyrai instinktyviai rūpinasi šeimos saugumu, todėl jie pirmiausiai reaguoja į šeimai priklausančios transporto priemonės signalizaciją. Todėl kūdikių ir mažų vaikų verkimo vyrai dažniausiai negirdi. Ir dėl to neverta pyktis, nes taip nulemta pačios evoliucijos.

Jeigu niekas nepadeda, galima susitarti. Tas, kuris naktį keliasi prie mažylio, rytais neprivalo jo prižiūrėti ir gali išsimiegoti. Žinoma, jeigu to miego netrikdys jokie garsai…

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI