53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kodėl skiriasi per operaciją ir natūraliai gimusių vaikų mikrobiota?

Kodėl skiriasi per operaciją ir natūraliai gimusių vaikų mikrobiota?

Vaiko žarnyno mikrobiota formuojasi pirmuosius trejus metus. Kiekvieno naujagimio prigimtinė mikroflora yra unikalios sudėties. Jai didžiulę įtaką daro pirmoji pažintis su į pilvelį pakliuvusiomis medžiagomis: ar tai bus mamos pieno lašai, ar seilės, kuriose bus mamos krūties ar mamos gimdos kaklelio gleivių mikrobiota. Pasaulyje daugėjant cezario pjūvio operacijų, gydytojai atkreipia dėmesį, kad per operaciją gimusieji dažniau serga įvairiomis ligomis.

Mokslininkai nustatė, kad vaikų, gimusių natūraliu būdu, ir pasaulį išvydusiųjų per sekciją mikrobiotos sudėtis skiriasi. Pasak profesoriaus dr. Vaidoto Urbono, šiandien svarstoma, ar įmanoma padėti cezario operacijos būdu gimusiam naujagimiui? Manoma, kad – taip.

Beveik neabejojama, kad naujagimis, slinkdamas gimdymo takais, iš jų ir gauna pačios gamtos sukurtų reikiamų mikroorganizmų, kurie turi itin didelę reikšmę formuojantis žarnyno mikroflorai. Todėl svarstoma, ar per sekciją gimusio mažylio lūpų nebūtų tikslinga patepti suvilgytu tamponėliu iš mamos gimdymo takų?

Vaikų gydytojas gastroenterologas sako, kad pasaulyje apie tai kalbama vis garsiau, nors tyrimų atliekama dar per mažai. Tačiau jau nuo kitų metų Lietuvoje norima imtis šios praktikos. Tiesa, tai būtų daroma tik suderinus su tėvais, išaiškinus galimą riziką ir tik toms gimdyvėms, kurios pačios pageidautų.

Mano išsaugoti straipsniai