Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Vaikų drabužiai: kam pirkti

Vaikų drabužiai: kam pirkti, jei galima mainytis?

Vaikai itin greit išauga drabužius, todėl dažnai jie vis dar būna geros būklės, tinkami dėvėti. Taigi, drabužių mainai – puikus būdas sutaupyti ir, žinoma, tausoti gamtą.

Ieškokite tarp savų

Keitimosi esmė labai paprasta: sąžiningai sukrauti VISUS turimus vaiko drabužius ir avalynę iki tam tikro amžiaus (mano atveju – iki dvejų metų) ir apsikeisti jais su kita mama. Pati gana nesunkiai radau mamą, kuri laukėsi berniuko, tad savo pirmagimio kraitį iškeičiau į jos mergytės išaugtus daiktus. Įprastai, vykdant tokius mainus, sutariama dėl mainomų daiktų kiekio, tačiau aš mielai atidaviau daugiau, nei gavome mainais.

Kadangi rūbai buvo panašios kokybės kaip ir mūsiškiai atiduoti – mažai nudėvėti, be dėmių, nesuplyšę, tai tokie mainai – išganingas sprendimas. Jei susigundėte, pamąstykite, galbūt jūsų aplinkoje yra mamų, kurios mielai susikeistų. Jei ne, imkite apie tai kalbėtis su draugais, pažįstamais ir esu tikra, kad netrukus jų artimoje aplinkoje atsiras kandidatų mainams. Jeigu vis dėlto neatsiranda, dėkite skelbimą internete, socialiniuose tinkluose ir tikrai rasite.

Nepamirškite: jei mamytę mainams rasite per skelbimą internete, štai keletas naudingų patarimų:

1. Sutarkite dėl mainomų daiktų kiekio. Nereikia smulkinti vienetų tikslumu, bet, tarkime, trys maišai, dvi dėžės ar pan. Pagal susitarimą galite keistis tam tikru kiekiu ar, pavyzdžiui, vien avalyne, vien drabužiais. 

2. Būtinai sutarkite dėl galimybės apžiūrėti jums siūlomą kraitį, įvertinti kokybę. Taip pat būtinai pasiūlykite apžiūrėti jūsų atiduodamus daiktus. Tai būtina, kad vėliau abi pusės nenusiviltų mainais. Supratimas „atrodo kaip naujas“ yra ganėtinai skirtingas. Todėl nebijokite apžiūrėti gyvai, pasitarti, ieškoti kompromisų, sakyti, kas jums netinka.

Net jei keletą drabužių teks išmesti ar jums pasirodys netinkami, vaiką aprengti su minimaliomis laiko ir pinigų sąnaudomis tikrai pavyks. Nesiūliau prašyti fotografuoti rūbų. Paprasta – pirmiausia nuotraukos neretai suklaidina. Taip pat mamos, kurios sutinka mainytis vaikų daiktais urmu, paprastai labai brangina savo laiką ir net labai geros kokybės drabužių nepardavinėja po vieną, kad nereikėtų fotografuoti, aprašyti, atsakinėti į žinutes ir telefono skambučius, pakuoti, siųsti ir t. t.

Dėl tos pačios priežasties nė vieno vaikų daikto per skelbimus nesu pardavinėjusi ir aš. Todėl, apžiūrėdamos daiktus gyvai, taupysite ir savo, ir kitos mamos laiką. O jei sutarsite keistis jais urmu, dar viena priežastis tai daryti – vartojimo mažinimas, apie kurį šiais laikais taip populiaru kalbėti. Jūsų vaiko apdarai gyvens antrą gyvenimą. Tiesa, nepraraskite mainų mamos kontaktų – ūgtelėjus vaikams, galite dar kartą apsikeisti.

Kodėl taip ir ne kitaip?

Man niekada nesisekė, kaip kitoms draugėms, „nukauti“ firminių batų už kelis eurus ar pusvelčiui nupirkti dėvėtų prekių parduotuvėje naujutėlaičio žieminio kombinezono mažyliui. Ir nors kartkartėmis užeidavau su viltimi, kad gal pasiseks ir man, visgi supratau, kad šis medžioklės būdas ne man. Nesužavėjo ir populiariausieji interneto puslapiai su parduodamais vaikų išaugtais rūbeliais, t. y. tas pats „labdarynas“ internete. Nors ne kartą bandžiau, bet, net ir kruopščiai išfiltravus paieškoje daiktą, rezultatu nebūdavau patenkinta ir supratau, kad tai tėra mano laiko bevertis eikvojimas ir nervų gadinimas. Būtent todėl mainai man atrodė idealus variantas, neišleidus nė cento, pasiruošti dukters atėjimui į pasaulį.

Tiesa, auginant pirmagimį, geresnės kokybės rūbus atidėdavau, galvodama, kad parduosiu kaip dauguma mamų per skelbimus internete. Vis dėlto, vos pradėjus tuos rūbus fotografuoti skelbimui, supratau, kad tai kainuos daug mano laiko ir keli uždirbti eurai nekompensuos to laiko, kurį galėčiau skirti vaikui. Na, taip galbūt, pardavus žieminius batus, nupirksiu pavasarinę striukę, bet laiko atžvilgiu sugaišiu daug ilgiau, nei tiesiog apsikeitus.

Žaislų mainai

Lygiai tą patį galite daryti su žaislais, tik šiuo atveju reikėtų pagalvoti: pavyzdžiui, maišelis jums nebereikalingų kūdikių žaisliukų gali būti iškeista į penkiamečiui skirtą lavinamąjį žaidimą. Skelbime tiesiog pasiūlykite, ką turite mainams, ir pakvieskite susidomėjusiuosius parašyti, ką jie gali pasiūlyti mainais. Taip pat išganingas sprendimas yra laikinai susikeisti žaislais su jums pažįstama šeima. Tiesiog surenkate visus žaislus ir sutartam laikotarpiui – savaitei ar mėnesiui – pasikeičiate. Patys išbandėme ne kartą – tai tampa savotišku žaislų atnaujinimu. Maža to, kad draugų žaislai visada yra gerokai įdomesni, bet po šio laikotarpio namo sugrįžę kadaise visiškai atsibodę savieji tampa lyg ką tik parsinešti iš parduotuvės.

Lengvai duodi, lengvai grįžta

Negailėkite ne tik keistis, mainytis, bet ir dalytis. Nedvejodama išnešu maišelį sūnaus išaugtų daiktų draugės berniukams. Mažosios ankstukės pirmųjų mėnesių daiktai iškeliavo į Intensyvios terapijos skyrių (beje, ne tik drabužėliai, bet ir pientraukis, pieno šildytuvas ir t. t.). Lengva ranka duodi, lengvai grįžta – tikra tiesa, nes ką tik bičiulė mano merginoms taip pat atvežė savo dukters išaugtą kraitį, kuriame – dalis mano vidurinėlės jos mažylei kadaise atiduotų rūbų. Taigi, nuoširdžiai raginu ne tik mainytis, dalytis, bet ir negailėti atiduoti. Gerumas grįžta. Ir dažnai – su kaupu.

Mano išsaugoti straipsniai