JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kaip prižiūrėti vaikų odą

Kaip prižiūrėti vaikų odą, kai einame su jais į lauką?

Jei renkatės kremą, kurį naudosite, prieš einant į lauką, atminkite svarbią taisyklę: tokiame kreme neturi būti vandens, nes minusinėje temperatūroje, net jei tai -1 laipsnis šalčio, vanduo sušals ir dar labiau pažeis vaiko odelę. Venkite kvapių ar turinčių alkoholio produktų.

Kremą, prieš einant į lauką, reikėtų užtepti 15–20 minučių iki išeinant pro duris. Kremas turi būti riebus. Kūdikio oda greitai pažeidžiama, nes ji daug plonesnė nei suaugusio žmogaus, todėl ją lengviau paveikia temperatūros, fiziniai, cheminiai ir kiti veiksniai. Vaiko oda dar nesugeba reguliuoti kūno temperatūros, kaip tai daro suaugusio žmogaus oda. Vaiko oda greičiau praranda skysčius, turi daug mažiau riebalinių liaukų, todėl daug greičiau praranda drėgmę. Mažų vaikų prakaito liaukos dar nėra iki galo išsivysčiusios, jie mažiau prakaituoja. Kartais mamos teiraujasi, ar reikia tepti jau paaugusių – 3,5 metų – vaikučių odą apsauginėmis nuo šalčio priemonėmis. Atsakymas – būtinai!

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

Šaltuoju metų laiku kūdikių odelei skirkite daugiau priežiūros, pavyzdžiui, maudynių metu į vonią įpilkite specialių maudymui skirtų aliejų. Išmaudžius reikia vadovautis 3 minučių taisykle – emolientu vaiką ištepti per 3 minutes, ištraukus jį iš vandens. Po vonios procedūrų yra tinkamiausias laikas pamaitinti kūdikio odą. Švelniai nusausinkite ir masažuojamais judesiais įtrinkite specialiai kūdikių odai pritaikytu losjonu. Tai padės apsaugoti odą nuo paraudimų bei išsausėjimo, kurie žiemos metu gali atsirasti net ir drabužiais pridengtose kūno vietose, nes šaltu oru oda gamina mažiau drėgmės ir tampa sausesnė.

Prausdami kūdikį, išlaikykite vidutinę vandens temperatūrą. Dažniausia klaida, kurią daro tėvai šaltuoju metų laiku, – karštos vonelės kūdikiui. Karštesnis nei įprasta vanduo šaltuoju metų laiku metu ne padeda vaikui sušilti, o pirmiausia sausina jo odą. Todėl būtina pasirūpinti tinkama vonios kambario temperatūra maudynių metu ir vaiką maudyti ne karštose, o šiltose vonelėse.

Daugiau įdomių straipsnių rasite vasario žurnalo “Tavo vaikas” numeryje. O žurnalą nusipirkti (kaip ir ankstesnius numerius) galite internetu – kainuos tik 2.99 EUR vietoj 3.99 EUR! (PIRKTI), taip pat turime nuostabių prenumeratos pasiūlymų ir dovanų (PRENUMERUOTI).

Vasario numeris
Vasario numeris
Redakcijos archyvo nuotr.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI