Aptarsime rekomendacijas, kaip pasiruošti naujagimio fotosesijai.
Pirmas patarimas: pasirinkite tinkamą fotografą. Ieškokite turinčio patirties su naujagimiais. Peržiūrėkite jo darbų pavyzdžius ir atsiliepimus. Kiekvienas fotografas turi savo fotografijos stilistiką, tad turite į tai atsižvelgti, kad nenusiviltumėte rezultatu.
Fotosesiją, pas norimą fotografą, rekomenduoju rezervuotis iš anksto, dar kol vaikelis negimęs arba iš karto vos jam gimus. Paskui laikai derinami kartu, kad visiems tiktų.
Antras patarimas: fotosesijai tinkamiausias laikas nuo gimimo. Tai yra – vos kelių dienų (5-14 d.). Kuo anksčiau, tuo geriau. Nebijokite, naujagimiai būna lankstūs. Žinoma, tik patyręs fotografas žino, kaip saugiai dirbti su naujagimiu, kad jam nepakenkti. Norint, kad mažylis nebūtų itin jautrus, reikia, jog fotosesijos metu jis miegotų. Svarbu, kad prieš planuojamą fotosesiją mažylis nebūtų miegojęs apie 2-3 valandas (tačiau, jei vis tiek užmigo, nevarginkime jo). Tinkamiausiais laikas fotosesijai ryte nuo 10 val. (bet galima planuotis ir po pietų).
Trečias patarimas: turėkite savo čiulptuką dėl ramybės. Tai padės mažyliui nusiraminti, kad neieškotų mamos. Pamaitintas ir pervystytas jis/ji jausis ramiau. Šiame amžiuje kūdikiai paprastai daug miega, todėl juos įprasta fotografuoti miegančius. Bet pasitaiko naujagimis nemiegantis, tuomet keli kadrai būna ir atsimerkusio. Staigus augimo tarpas taip pat duoda pasekmių. Nenori miego, siekia tik stebėti aplinką bei daug prašo pienuko.
Dar kita priežastis, kodėl naujagimiai fotografuojami miegantys, nes nemiegančio kūdikio nesupozuosime į visas norimas pozicijas. Jis tiesiog judės, sukinėsis ir nepavyks nuraminti. Norime padaryti jaukią, mielą fotosesiją, todėl pozavimo tenka daugiau. Štai kodėl miegantis kūdikėlis fotosesijoje yra privalumas.
Ketvirtas patarimas: jeigu naujagimį maitinate ne mamos pieneliu, pasiruoškite ar įsidėkite daugiau mišinuko, nei įprastai suvalgytų per tą patį laikotarpį. Turėti pakankamai sauskelnių, geriau daugiau nei įprastai. Fotosesija užtrunka apie 2-3 valandas. Daug priklauso nuo vaiko savijautos. Todėl pasirinkus fotosesijos dieną, nieko svarbaus geriau neplanuoti. Skiepus darytis po fotosesijos, nes nežinome kaip sureaguos organizmas.
Fotografo studijoje bus šilta, jauku ir švaru. Jis pasirūpins dekoracijomis, atitinkamai pagal lytį ir tematiką. Visas grožis paprastume.
Penktas patarimas: jei fotosesija vyks jūsų namuose, pasirūpinkite, kad kambarys būtų šiltas, nes naujagimiai nemėgsta kai būna per šalta ar per karšta. Pasitaiko gan jautrūs aplinkai, vos pajudinus jie pradeda verkti, bet reikia apsišarvuoti kantrybe ir nepanikuoti. Kartais nesigauna pagal norimą planą, tada tenka improvizuoti. Dažniausiai fotosesiją diktuoja mūsų mažieji bosai. Suvystyti kaip į mažą kokoniuką jie nusiramina, rankytės ir kojytės suglaustos.
Be galo mielai atrodo, kai naujagimis savo mažais pirščiukais laiko žaisliuką. Kartais fotosesijos metu įtraukiami klientų atnešti daiktai. Pvz.: močiutės megztas jaukus pledukas, kojinytės ar žaisliukas. Mielos detalės sušildo nuotrauką.
Svarbiausias patarimas tėveliams – pasitikėti savo fotografu. Leiskite jam dirbti savo darbą ir per daug kažko nesitikėti, nes su naujagimiais fotosesijos būna netikėtos: nuo norimo plano iki improvizacijos.
Paskutinis patarimas: jei abejojate, kurį pasirinkti fotografą, pasiūlymas susitikti su juo prieš gimdymą, pabendrauti. Taip pat galite pasidaryti pas jį savo laukimo fotosesiją pagal norimą stilių. Taip pažinsite asmenį ir suprasite ar norėsite patikėti savo mažylį pirmai fotosesijai.