Kaune apsistojusiems mažiesiems ukrainiečiams spektaklių, meno festivalių, renginių ar koncertų bilietus dovanos Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kamerinis teatras, Kauno šokių studija „Aura“ bei „Kauno Santakos“ kolektyvas, taip pat netrukus duris atversiantis kino teatras „Romuva“.
Pasak Kauno miesto savivaldybės pranešimo, taip pat bus sudarytos visos sąlygos vaikams aktyviai leisti laisvalaikį ir lankyti norimų sporto šakų treniruotes Kauno miesto sporto mokyklose. Tiek patyrusių sportininkų, tiek pradedančiųjų lauks „Žalgirio“, „Bangpūčio“, „Starto“, „Gajos“ ir Kauno plaukimo mokyklos. Pačios įstaigos bei jų bendruomenės nusiteikusios parūpinti ir reikiamą inventorių sportuoti norintiems Ukrainos vaikams.
Kauno kultūros centras karo pabėgėliams iš Ukrainos siūlys įsitraukti į edukacines veiklas, kūrybines dirbtuves, stovyklas, judesio laboratorijos pamokas, meninius kolektyvus bei kitus pramoginius renginius. Koncertuose, filmų peržiūrose ar edukaciniuose renginiuose Ukrainos vaikų taip pat lauks Kauno menininkų namai.
Savo ekspozicijas nemokamam lankymui atvers ir miesto muziejai bei jų padaliniai. Viešosios bibliotekos nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms nemokamai išduos skaitytojų bilietus, kvies jungtis prie edukacinių veiklų ir neformalaus ugdymo programų.
Siekiama, kad mieste Ukrainos vaikams būtų prieinamos ne tik švietimo paslaugos, būtina socialinė ar psichologinė pagalba, bet ir platus spektras kultūrinių bei sporto veiklų, neformalaus ugdymo užsiėmimai bei edukacijos. Sprendimus dėl kultūros ir sporto įstaigų atvėrimo ukrainiečiams jau kitą antradienį, kovo 22 d., turės patvirtinti posėdžiausianti Kauno miesto taryba, pažymi Savivaldybės administracijos atstovė Rasa Markauskaitė.
Šiuo metu Kauno mieste jau įsikūrė apie 500 vaikų iš Ukrainos. Čia jie gauna visą reikiamą paramą – nuo apgyvendinimo, maitinimo, aprūpinimo trūkstamais daiktais iki emocinės bei psichologinės pagalbos. 257 iš agresoriaus užpultos tėvynės pabėgę vaikai jau lanko aštuonis Kauno miesto lopšelius-darželius ir pasiskirstę po daugiau kaip dvi dešimtis mokyklų. Kitiems planuojamos nuotolinės pamokos internetu tiesiogiai iš Ukrainos. O kad mažųjų ukrainiečių integracija ir pažintis su antruoju pagal didumą Lietuvos miestu būtų sklandesnė, Kauno kultūros ir sporto įstaigos pasirengusios pakviesti juos į nemokamas veiklas bei renginius.