Vaiko savigarbos formavimasis
Olandijoje atliktas tyrimas parodė, kas augintinis gali turėti ženklų poveikį vaiko savigarbai. Vaikai, turintys augintinį, yra linkę teigiamai vertinti save ir jį supančią aplinką, be to, tokiems vaikams yra paprasčiau priimti kritiką. Mokslininkai pabrėžia, kad augintiniai didžiausią teigiamą poveikį savigarbai turi iki 10 metų vaikams.
Kalbos gebėjimų formavimasis
Augintinio turėjimas taip pat gali pagerinti vaiko verbalinius įgūdžius. Gyvūnai yra linkę reaguoti į visus vaiko skleidžiamus garsus, todėl tai gali skatinti vaiko verbalinį bendravimą. Vaikai stengiasi atkreipti augintinio dėmesį, bando pakartoti suaugusiųjų duodamas komandas augintiniui, ir t.t. Kai vaikas pradeda kalbėti, augintinis tampa pačiu geriausiu klausytoju: jis nekritikuoja netinkamo tarimo, minčių nenuoseklumo, ir t.t. Vaikas gali laisvai reikšti mintis ir nesibaiminti, kad bus sukritikuotas. Taip pat augintinis gali padėti vaikui mokytis skaityti, nes toks klausytojas suteiks didesnio pasitikėjimo savimi. Augintinis bus šalia, kai vaikas jam garsiai skaitys įvairias istorijas: skaitytojas nesibaimins, kad jį kažkas gali pataisyti ar sukritikuoti dėl klaidų.
Emocinio intelekto ugdymas
Švedijoje buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 4-5 metų vaikai. Šio tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar gyvūnai gali padėti vaikams paprasčiau pastebėti kitų žmonių emocijas. Paaiškėjo, kad bendravimas su gyvūnais turi labai ženklų poveikį emociniam ugdymui: vaikai išmoksta skaityti gyvūnų kalbą bei suprasti, kada jie tampa pasyvūs arba ima vengti kontakto. Bendravimas su gyvūnais padeda vaikams paprasčiau apibūdinti ne tik augintinių, bet taip pat ir savo ir kitų žmonių emocijas.
Vaikai išmoksta atsakomybės
Žinoma, nereikėtų tikėtis, kad vaikas prisiims visą atsakomybę už savo augintinį, tačiau tam tikros vaikui priskirtos pareigos tikrai padės ugdyti atsakomybės jausmą. Idealu, jei šeimoje būtumėte pasidalinę tam tikromis pareigomis, ir augintiniu rūpintumėtės visi be išimties. Pavyzdžiui, jei nuspręsite auginti katę, galite tartis su vaiku, kad jam reikės kasdien papildyti katės maisto dubenėlį ir įpilti vandens, jūs rūpinsitės maisto pirkimu bei kraiko dėžutės valymu, ir t. t.