Ar žinojote, kad tarp mūsų egzistuoja maži padarėliai, kurie įlįsdami vaikučiams į ausį pasako kokias išdaigas jiems iškrėsti? Šie padarėliai lankosi pas vaikus, kurių namų darbai padengti storu dulkių sluoksniu ir kambaryje viešpatauja netvarka. Kuo daugiau dulkių ir kuo daugiau netvarkos, tuo daugiau iškrečiama išdaigų! Vaikų pasaulyje egzistuoja mums dar nežinomas atskiras Išdaigų pasaulis, kuris pilnas pokštų ir juokų. O Špicbukas – šio pasaulio karalius!
Kas yra Špicbukas ir kaip jis atsirado?
Agnė Aleksiejūnaitė-Puslienė, knygos „Špicbukas“ autorė dalinosi savo personažo atsiradimu: „Prieš dvejus metus, kai žaisdavau su savo sūnumi ir visaip jį juokindavau, sakydavau: „Uoj, Špicbukai, tu mažas“ ir pagalvojau iš kur šitas žodis mano galvoje, toks neįprastas… Prisiminiau, kad mano senelis nuolat jį sakydavo man ir sesei. Pats žodis priminė mažą žmogeliuką, kuris turi daryti išdaigas. Labai impulsyviai kilo mintis, kad padarėlis turėtų būti labai mažas ir įlįsti vaikui į ausį, kad galėtų pasakyti, kokią išdaigą jam reiktų iškrėsti. Pajaučiau, kad šis pavadinimas neša tokį personažą, tokią idėją. Internete šį žodį patikrinau tik įpusėjus knygą. Tada sužinojau kad yra toks žodis kaip Špicbukas, kuris reiškia išdykėlis. Šis padarėlis perkeltine prasme yra vaiko ar paauglio idėjos, tas vidinis balsas, kuris pastumia jį kažką iškrėsti. Špicbuko reikėtų klausytis, nes jis sako tokias išdaigas, kurios nekenkia kitiems ir kurios neperžengia ribų.“
Kokią reikšmę turi išdaigos?
Anot Agnės, krečiant išdaigas atsiskleidžia labai daug savybių – kūrybiškumas, drąsa, sumanumas ir humoro jausmas, krečiant ir galvojant išdaigas. Tai yra tam tikra ryšio užmezgimo forma, kuri praturtina bendravimą. Reikia nepamiršti išdaigų ir suaugus – tiek tiems, kurie vaikų, tiek tiems, kurie jų neturi, dėl to, kad išdaigos yra humoro forma, kuri praturtina gyvenimą, pagyvina bendravimą, pagilina ryšį. Tačiau reikia nepamiršti, kad tai neturi būti kenkimai vienas kitam. Tad tikrai verta ir suaugusiems pasukti galva ir išdaigomis pagyvinti tą niurią kasdienybe.
Špicbuko apsilankymas ne tik vaikų galvose, bet ir įvairiuose miestuose
Špicbukas kviečia susipažinti ir krėsti išdaigas kartu spalio 5 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, spalio 9 d. Dituvos bibliotekoje, spalio 13 d. Palangos koncertų salėje bei lapkričio 23 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (renginių gali atsirasti ir daugiau, naujienas galite sekti „Degančias žirafas“ socialiniuose tinkluose).
Knyga yra skirta vaikams nuo 3 metų. Bet verta paskaityt ir suaugusiems.
Daugiau informacijos apie knygą ir kitus būsimus renginius rasite čia arba pasekę „Degančias žirafas“ socialiniuose tinkluose.