Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Sausa, skauda, nebepatiriu orgazmo – tokie būna pagrindiniai jaunų mamyčių nusiskundimai. Gydytojai ginekologai tokias jaunų moterų bėdas mediciniškai įvardija taip: išsausėjusi ir išplatėjusi makštis, nusileidusi užpakalinė jos sienelė, susilpnėję tarpvietės raumenys. Ką daryti?

Pagrindinės nepatogumų priežastys

Kaip sako Centro poliklinikos Moterų klinikos vedėja gydytoja akušerė ginekologė Elektra Teiberienė, nėštumas ir gimdymas išties sukelia įvairių intymių bėdų. „Moterims, kurios gimdė pačios, natūraliu būdu, gali susilpnėti tarpvietės audiniai, išplatėti makštis, atsirasti jos sienelių pokyčių. Taip gali nutikti netgi ir tais atvejais, kai gimdymas buvo sklandus. Šie fiziologiniai pokyčiai metams bėgant ne susitvarko savaime, o priešingai, tik didėja. Pakartotinai gimdant gali atsirasti net pogimdinė anorgazmija, mat orgazmą paprastai lemia tam tikras moters ir vyro lytinių organų kontaktas. Jei po gimdymo kontaktas pasikeičia, dingsta ir orgazmas. Dar daugiau nemalonių pojūčių patiria moterys, kurioms gimdant įvyko plyšimas, buvo atliktos chirurginės intervencijos”, – pasakoja medikė.

Pasak E. Teiberienės, audiniai po tokių gimdymo komplikacijų randėja, tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs. Prireikia nemažai laiko, kol jie aprimsta, atsigauna. Dėl pasikeitusios hormonų pusiausvyros makštyje išsiskiria ir mažiau gleivių, dėl to vargina sausumas. Tai trukdo mylėtis, nes sausa gleivinė taip pat greičiau nusibrozdina, joje gali atsirasti žaizdelių, kurias peršti ir skauda net šlapinantis. Be to, sausą gleivinę labiau mėgsta ir grybelis, dažniau kimba įvairios infekcijos. Rezultatas tokiu atveju vienas – lytinio gyvenimo diskomfortą jaučia abu partneriai.

Baimė kalbėtis problemą tik didina

Absoliučiai visos, net ir intymios bėdos, turi savo sprendimus. Tuo įsitikinusi gydytoja E. Teiberienė. Bėda ta, kad dėl žinių stokos, kažkokių stereotipinių įsitikinimų daugumai moterų kalbėti apie lytiškumą, seksualinę sveikatą vis dar nepatogu, nepriimtina, gėda. O kalbėtis apie tai būtina, priešingu atveju nevisavertis intymus gyvenimas vargins metų metus ar net dešimtmečius.

„Moterims reikėtų žinoti viena – pasikalbėjusios apie savo bėdas su gydytoju ginekologu, jos gali išspręsti daugelį savo slaptų problemų. Medicinai žengiant į priekį, pastarosios sprendžiamos pasitelkiant įvairias estetinės ginekologijos procedūras. Jos moterims gali būti atliekamos tiek dėl po gimdymų likusių nepatogumų, tiek su amžiumi atsiradusių pakitimų, tiek dėl įgimtų defektų ar deformacijų”, – teigia pašnekovė.

Procedūra – greita ir neskausminga

Gydytoja ginekologė pastebi, kad moterys kartais atidėlioja ir ilgai nesiryžta ateiti ir pasikalbėti apie jas kankinančias bėdas, nes paprasčiausiai bijo operacijos. Tačiau per pastaruosius metus įvyko tiek daug pokyčių ir dėl naujų technologijų klasikinių operacijų atliekama daug mažiau, o ir jos atliekamos tik su minimalia invazija. Šiandien taikomas efektyvus ir moterims mažiau diskomforto sukeliantis neinvazinis gydymas lazeriu. Toks būdas taikomas ir Centro poliklinikoje.

Pasak gydytojos akušerės-ginekologės E. Teiberienės, minėtas gydymas lazeriu labai patogus, nes – greitas. Procedūra trunka iki pusvalandžio, po jos moteris gali iškart sugrįžti prie įprastinės veiklos. Rekomenduojama tik 2-3 dienas susilaikyti nuo lytinių santykių. Gydymas tinka tiek jaunoms, tiek vyresnio amžiaus moterims. Gana dažnai moterys teiraujasi, ar joms skaudės. Atliekant procedūrą lazeriu neskauda, o jei pajaučiamas skausmas, sumažinamas lazerio impulso galingumas.

„Procedūros su lazeriu metu makšties gleivinės gilieji sluoksniai patiria koncentruotą šiluminį poveikį ir yra stimuliuojamas kolageno bei elastino skaidulų atsinaujinimas. Senos ir neefektyvios kolageno ląstelės sunyksta ir jų vietą užima naujos, gyvybingos ląstelės, kurios atkuria gleivinę ir sugrąžina elastingumą”, – paaiškina medikė. Jos teigimu, lazeris aktyvina kraujotaką ir dėl to pagerėja audinių aprūpinimas deguonimi. Rezultatas jaučiamas iškart po procedūros, o iki kito seanso tampa akivaizdus – sutvirtėjusi makšties sienelė ir sumažėjusi apimtis.

Mano išsaugoti straipsniai