Apie motinos pieno naudą kūdikiams ir mažiems vaikams yra prirašyta daugybė straipsnių ir net knygų.
Tad šį kartą nusprendėme apžvelgti, kodėl žindymas yra geriausias ne tik vaikui, bet ir jo mamai. Taigi, 7 žindymo pliusai moteriai.
1. Greičiau ir sklandžiau praeina pogimdyvinis laikotarpis
Žindant moters organizmas išskiria hormono oksitocino, kuris trumpina kraujavimo laikotarpį, skatina gimdą susitraukinėti ir greičiau grįžti į įprastą padėtį. Žindant kurį laiką nėra mėnesinių, tai padeda saugoti mamai geležies atsargas ir išvengti mažakraujystės.
2. Papildoma apsauga nuo nėštumo
Laktacinė amenorėja (mėnesinių nebuvimas žindant) – tai pačios gamtos sukurtas kontraceptikas, suteikiantis patikimą apsaugą pirmus šešis žindymo mėnesius, jei kūdikis žindomas ne rečiau nei kas 4 val. dieną (naktį – ne rečiau nei kas 6 val.), o papildomas kūdikio maistas neviršija 5–15 proc. Po 6 mėn. ši natūrali apsauga susilpnėja, nes kūdikis primaitinamas, didėja tarpai tarp žindymų, atsinaujina mėnesinės. Tačiau nereikėtų kliautis vien žindymu ir dėl kontracepcijos būtina pasitarti su gydytoju.
3. Žindymas sudegina papildomų kalorijų
Pieno gamybai suvartojama 200–500 kcal per dieną, tad žindyvė greičiau nei nežindanti sulieknėja. Be to, kai kurių maisto produktų medžiagos persiduoda per pieną, tad mamai reikia rinktis kokybiškus produktus. Žindanti moteris maitinasi sveikai ir kokybiškai.
4. Mažėja krūties vėžio rizika
Žindžiusiai moteriai rizika susirgti krūties vėžiu sumažėja kelis kartus, ypač kai žindoma ne trumpiau nei metus ir pagal kūdikio poreikius, o ne pagal grafiką. Krūties vėžio rizika dar menkesnė, jei ir mama buvo žindyta. Ta, kuri žindė bent 6 mėn., mažiau rizikuoja susirgti kiaušidžių ir gimdos vėžiu.
5. Ilgai žindant stiprinami kaulai
Žindžiusios moterys, sulaukusios 65–erių, osteoporoze serga du kartus rečiau, o jei kūdikį žindė iki 9 mėn., kaulų retėjimo tikimybė sumažėja net 75 proc.
6. Žindymas turi teigiamos įtakos kai kurioms moters sergamoms ligoms
Jei moteris serga diabetu ir žindo kūdikį, mažiau reikia leistis insulino.
7. Žindant stiprėja mamos ir mažylio ryšis
Tai paaiškinti nesunku, jei šiek tiek išmanote moters fiziologiją: žindant suaktyvėja mamos hormonai oksitocinas ir prolaktinas, kurie formuoja biologinį motinystės pagrindą: kantrybę, toleranciją, pasitenkinimą savo kūdikiu, meilę, švelnumą. Žindanti mama yra atidi ir kantri savo vaikui.