Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
„Mommy Makeover“ programa: ir vėl graži po gimdymo

„Mommy Makeover“ programa: ir vėl graži po gimdymo

Niekas nesiginčija – motinystė ir puošia, ir džiugina. Tačiau dažnai nutylime, kad mūsų kūnuose ji palieka ir ne itin džiuginančių žymių. Nenuostabu, kad visame pasaulyje populiarėja vadinamoji „Mommy Makeover“ programa, padedanti susigrąžinti pasitikėjimą savo kūnu. Kas tai yra?

„Prieš metus mūsų namus aplankė didžiulė laimė – susilaukėme sveiko, gražaus sūnaus, – rašo žurnalo skaitytoja Akvilė. – Vaikelis buvo toks lauktas, o džiaugsmas toks didelis, kad tuo metu man rūpėjo vien tik jis. Dabar, kai lioviausi jį žindyti ir mažylis jau atsistojo, nutariau šiek tiek laiko ir dėmesio skirti sau. Būsiu atvira, dabar labiausiai mane liūdina ne nuovargis ir retkarčiais pasitaikančios nemigo naktys, o mano kūnas. Iki nėštumo buvau gana liekna, reguliariai sportavau ir buvau patenkinta tuo, kaip atrodau. Deja, per nėštumą priaugau 25 kilogramus. Didžiąją dalį svorio numečiau, bet pilvas vis tiek liko atsikišęs. Draugai kartais net patraukia per dantį, klausdami, ar ir vėl nesilaukiu. Negana to, užčiuopiau kažkokią skylę ties pilvo viduriu (ją pastebėjau dar nešiodama kūdikį). Kai pasiteiravau, kas tai galėtų būti, mano ginekologė paaiškino, jog tai nutinka dėl atsiskyrusių tiesiųjų pilvo raumenų. Ji pasiūlė pasportuoti, neva tuomet raumenys bent iš dalies grįš į pradinę padėtį. Pasiskaičiau internete, kad yra specialūs pratimai, padedantys tuos raumenis suglausti, dariau juos ir daug kitų, bet neatrodo, kad tai būtų bent šiek tiek padėję.

Atvirai kalbant, liūdina mane ir mano krūtys – po žindymo jos visiškai subliuško ir nukaro. Nors mano vyras sako, kad myli mane kaip anksčiau ir esu jam graži, aš pati jaučiuosi labai blogai, negaliu į save žiūrėti veidrodyje, nedrįstu nusirengti miegamajame.

Pasidalijusi savo mintimis viename mamyčių forume, sužinojau, kad užsienyje pastaruoju metu išpopuliarėjo kažkokia „Mommy Makeover“ programa ar procedūra, per kurią yra sutvarkomos visos po gimdymo likusios bėdos. Pradėjusi domėtis, radau daug labai gerų atsiliepimų. Norėčiau pasiteirauti, ar Lietuvoje irgi galima tai pasidaryti? Nes kai pagalvoji – jei reikėtų visas operacijas daryti vieną po kitos, tai užsitęstų labai ilgai, o laikas šiuo metu man labai brangus.“

Vitkus Clinic“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas prof. Kęstutis Vitkus įsitikinęs: „Svarbiausia – kad mamytės būtų laimingos ir niekas netrukdytų joms džiaugtis motinyste“.

Vadinamoji „Mommy Makeover“ programa – tai puikus būdas per vieną operaciją sutvarkyti kelias problemas. Tai užima mažiau laiko, nei atliekant operacijas vieną po kitos. Be to, viskas atliekama taikant nejautrą.

Po nėštumo ir gimdymo išsiskiriantys tiesieji pilvo raumenys – gana dažna jaunų mamyčių problema. Ar jie išsiskirs, priklauso nuo genetikos, nuo to, ar elastingas jungiamasis audinys. Moterų audiniai elastingesni. Tai padeda joms išnešioti kūdikį, bet yra ir kitas lazdos galas – tokie raumenys sunkiau grįžta į pradinę padėtį, neretai susiformuoja išvaržos. Kartais jos yra tokios didelės, kad apžiūrinėdamas gali tarp tiesiųjų raumenų net delną įkišti. Tai jau ne tik negražu, bet ir pavojinga. Dažnai tai nutinka dėl daugiavaisių nėštumų, nešiojant dvynukus, trynukus, gali būti ir cezario pjūvių padariniai. Mat taikant šiuos pjūvius neretai „denervuojami“ (atskiriami nuo nervų sistemos kontrolės) tiesieji raumenys ir dėl to jie negali susitraukti. Joks sportas tokiu atveju nepadės, tad tenka atlikti vieną sudėtingiausių visos pilvo sienos plastinę operaciją. Per ją susiuvami tiesieji pilvo raumenys. Kartais, kad būtų tvirčiau, dedamas specialus tinklelis. Pjūvis neretai apima zoną nuo krūtinkaulio iki gaktos. Jei reikia, per operaciją pašalinamas ir odos bei poodžio perteklius. Per šią operaciją į kitą vietą perkeliama ar netgi suformuojama nauja bamba. Po operacijos bambytės būna labai gražios. Prieš šias operacijas moterys kartais nerimauja, ar galės išnešioti kitą kūdikį. Galiu jas nuraminti – siūlai, kuriais siuvami pilvo raumenys, yra tokie stiprūs, kad stipriai verždamas gali jais pirštinę prapjauti. Ir kartu jie yra gan elastingi. Jei moteris ateityje vėl pastotų, pilvas be problemų išsitempia, o pagimdžius grįžta į savo vietą. Beje, pilvo sienos operacijos padeda iš dalies atsikratyti ir kitos dažnos gimdžiusių moterų bėdos – strijų. Dalis jų išsipjauna su oda, likusios pasitempia, dėl to pašviesėja, tampa mažiau matomos. Jei per nėštumą buvo priaugta daug svorio ar pilvas buvo labai didelis, susiduriama ir su kita problema – išsitampiusia oda. Jai susitraukti taip pat joks sportas nepadės. Tad šią vadinamąją „prijuostę“ (žemiau bambos nukarusią odos ir poodžio dalį) tenka šalinti. Kadangi pjūvis daromas ties bikinio plaukų juosta, paprastai jis yra nematomas ir lengvai pridengiamas kelnaitėmis. Neretai tokia operacija derinama su riebalų nusiurbimu – patempus pilvo odą, matyti, kur liko nedailios riebalų sankaupos, ir jos pašalinamos.

Tai, kad po žindymo nusileidžia ir tarsi subliūkšta krūtinė, yra natūralu. Kiek ji atsikurs, priklauso nuo daugybės veiksnių – krūtinės dydžio iki nėštumo, moters amžiaus, liaukinio ir riebalinio audinio santykio. Žindant pieno liaukos padidėja, o joms susitraukus lieka tuštuma. Ilgainiui ji gali natūraliai užsipildyti riebaliniu audiniu, bet ne visuomet. Po žindymo vis dėlto patarčiau palaukti bent pusę metų ar metus, tik tuomet galima įvertinti rezultatą. Jei krūtys nusileidusios, galima jas kilstelėti. Jei subliuškusios, užpildyti silikono implantais ar savais riebalais. Beje, tai dar viena priežastis, kodėl riebalų nusiurbimą ir krūtų korekciją verta atlikti tuo pat metu. Svarbiausia – kad mamytės būtų laimingos ir niekas netrukdytų joms džiaugtis motinyste.“

Mano išsaugoti straipsniai