JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ką naudingo gali padaryti artimieji

Ką naudingo gali padaryti artimieji, norėdami padėti naujai mamai? 

Taip, jums labai rūpi, kaip laikosi nauja mama ir mažylis. Jūs būtinai paklausite, kaip ji jaučiasi. Bet dažniausiai tas paklausimas juo ir lieka. Nes nauja mama arba nesakys, kaip ji iš tiesų jaučiasi – liūdna, pikta, pavargusi, arba jei ir pasakys, tai sulauks tradicinių atsakymų: „Miegok, kai vaikas miega“, „Tokia jau mamos dalia“, o geriausias – „Norėjai vaiko, dabar turi ir džiaukis“.

Visi šie pasakymai naujai mamai nė kiek nepadeda, tik nuvertina jos jausmus. Taigi, ką naudingo gali daryti artimieji, norėdami jai padėti? 

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

1. DARYKITE

Neklauskite naujos mamos, kokios pagalbos jai reikėtų, ar norėtų, kad kažką dėl jos padarytumėte, o imkite ir darykite neprašyti. Jai gali būti nepatogu prašyti pagalbos, gali nenorėti pasirodyti silpna. Todėl, užuot klausę, imkite ir išplaukite indus, išsiurbkite grindis ar pagaminkite valgyti. Užuot laukę, kada paprašys paimti iš jos kūdikį, patys tai pasiūlykite. Nes ji to neprašys. Nenorės jūsų varginti, nors pačiai rankos skaudės ar reikės nueiti į tualetą. Imkitės iniciatyvos ir leiskite jai bent trumpam atsipūsti ir apie buitį negalvoti. Paskatinkite ją prisėsti, pamiegoti ar nusiprausti. Taip ji galės geriau pasirūpinti savimi ir mažyliu.

2. KLAUSYKITE

Skirkite laiko išklausyti naują mamą. Be savų atsakymų ar pavyzdžių (o man, va, buvo taip ir taip), patarimų (turėtum daugiau valgyti, miegoti ir t. t.). Labai dažnai, kai žmonės bando išsikalbėti, mes skubame kišti savo nuomonę, patarimus, dalytis savo patirtimi. Ne to mamai reikia. Jai reikia išsikalbėti, būti išgirstai ir nesukritikuotai. Jei ji žinos, kad gali jumis pasitikėti, jaus jūsų palaikymą, tai bus drąsesnė bei ramesnė. Savo patarimų duokite tik tada, kai ji pati paprašys.

3. SUPRASKITE

Neteiskite naujos mamos už jos jausmus. Taip tik priversite ją dar blogiau jaustis. Jei patys nepatyrėte nieko panašaus, pasistenkite pasidomėti, pasiskaityti apie tai, kas su ja vyksta. Taip daug geriau ją suprasite ir galėsite daugiau padėti. Tik taip pelnysite naujos mamos pasitikėjimą, padėsite jai jaustis ramesnei ir iš tiesų būsite naudingi!

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI